Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen laptopot ajánlotok egy...

Milyen laptopot ajánlotok egy 15 éves lánynak? Max 150. 000-ig vagy inkább asztali gépet érdemes vásárólni?

Figyelt kérdés
2010. nov. 6. 00:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Attol fugg, ha csak netezesre, filmnezesre stb kell akkor sztem jo a laptop ( bar en az asztalit akkor is jobban szeretem marcsak a nagyobb monitor miatt is..), de ha jatszani is akarsz akkor sztem jobb az asztali. Egy jobb laptop amin jatszani is lehet ennel talan dragabb.
2010. nov. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Abban egyet értek az előzővel, hogy attól függ, mire akarjátok használni.


Ha a gép egyhelyben lesz, nem viszi senki sehova, akkor mindenképp asztalit kell venni, mert egy ugyanolyan tudású asztali gép sokkal olcsóbb (vagy fordítva mondva: ugyanannyi pénzből jobb asztali jön ki).


Ezen kívül az asztali gép később bővíthető, javítható, és többnyire sokkal később romlik el. (És ha el is romlik benne valami, fillérekért kapsz bele pótalkatészt, míg a laptopnál adott esetben dobhatod ki az egészet...) Ráadásul a laptop ugye sérülékenyebb, és egy 15 éves gyerek esetleg még hebrencs, figyelmetlen, esetleg olyan kárt okoz benne, ami nem javítható.


Ha a gépet valamilyen okból gyakran kell hurcibálni, akkor persze laptop kell. Bár ezt egy 15 éves (gondolom gimis) lány esetében elég nehezen tudom életszerű szituációban elképzelni, hacsak nem arra kell, hogy felvágjon a többiek előtt.


Még arra érdemes gondolni, hogy mi lesz majd 3-4 év múlva, amikor a gyerek esetleg továbbtanul, egyetemre nem árthat olykor laptop, de kérdés, hogy megéri-e azt ennyivel előbb megvenni, mert 3 év alatt akár tönkre is mehet.


Szóval a racionális érvek szerintem az asztali mellett szólnak.

2010. nov. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!