Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy kb.80-90ezres tükörreflexe...

Egy kb.80-90ezres tükörreflexes fényképezőgép mennyivel tud szebb képeket csinálni, mint a digitális Canon Power Shot A530?

Figyelt kérdés
Van egy babánk és nem nagyon vagyok elégedett a képekkel, mert persze rengeteget csinálunk,de vakuval nagyon világosak, anélkül meg homályosak. Nagyszülőktől kapnánk egy kamerát, de én inkább egy fényképezőt vennék helyette, ha egy tükörreflexes sokkal szebb képet csinál. Azt tuti kihasználnánk.
2009. jan. 9. 16:44
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

80-90 ezerért hol kapsz tükörreflt? Nem kötekedésből de tényleg érdekel. Mellesleg a különbséget fölösleges itt taglalni, mert ég és föld. Egyébként nagy vonalakban itt megtalálod.

[link]

Viszont azt is tudni kell, hogy ha valaki beruház egy dsrl-re, annak azért nem árt konyítania a fotózáshoz, nem csak a kattogtatáshoz. Ha meg tényleg csak arra kell, hogy a fotóalbumba beletedd a babó képeid, akkor jó egy kompakt gép is. Egyébként a világosságot is és a homályosságot is meg lehet oldani, beállítás kérdése az egész. Ha nem tudod használni a dsrl-t ,azzal is ugyanilyen problémáid lesznek.

2009. jan. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A Nikon D40 ilyen árban van.

[link]


-falcon-

2009. jan. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy tükörreflexes gép sem mindenható,viszont valószínűleg be lehet vele pozicionálni vakus villantásnál a távolságfüggő erősséget, úgy lehet készíteni vakuval nem túlexponált közeli babafotókat.


De legjobb inkább, ha sokszor szeretntek benti felvételeket készíteni, egy "steklámpát" deríteni, vagy magán a gépen lévő vakut, egy fehér lappal.


A tükrös gép előnyeit, (fókuszálás, mélységélesség stb..)kihasználni igazán csak az tudja, aki egy kicsit elmélyed a fotózás alapjaiban.

De hidd el megéri!

Sok szép képet kívánok!

2009. jan. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én csak most kezdek ismerkedni a fotózással, Canon S5 IS-en tanulgatok. Csak ajánlani tudom. Bár nem tudom, mennyire vagy jártas a fotózásban, szerintem boldogabb lennél vele, mint egy dsrl-el. A tükörreflexesek pokoli gyorsaságát persze nem éri utol, de egyáltalán nem lassú, és szépen rögzít videót, ami nem utolsó szempont egy babánál.:)
2009. jan. 11. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Gondolom sokan mondták már, hogy a gép nem csinál szebb képeket, egyébként ennek nincs is egzaktul meghatározott mérőszáma:).


Szóval, ha mindenképp DSLR-t akarsz venni, akkor először tanulj egy kicsit a fotózásról (nem tudom, milyen szinten állsz): expozíciós értékek helyes beállítása, komponálás, főként az objektívekkel kapcsolatos fogalmakat ajánlom tanulmányozásra (gyújtótávolság, rekeszérték, fényerő, közelpont, speciális lencsetagok, stb). Ha ez megvan, vagy már tudod, akkor én a Pentax K200D -t ajánlom (nekem az van). Azért jó választás a belépőszinten, mert többet kapsz a pénzedért. Úgy értve, hogy több szolgáltatást.

Most kb. 110 ezer Ft körül lehet az ára, alap kit objektívvel. Ezután pedig majd venned kell hozzá objektíveket, állványt ill. egyéb dolgokat ( persze az alap kittel is lehet jó képet csinálni, de nem mindenre jó). Tehát összefoglalva 90 ezer Ft-ból nem fogod tudni összehozni. Ha tehát nem akarsz sokat költeni és csak hobbi szinten akarsz foglalkozni vele, akkor érdemesebb inkább egy bridge gépet venni és azzal próbálkozni, aztán válts DSLR-re. Egyébként a Nikon D40-et nem ajánlanám, mert pl. nincs benne rázkódás csökkentés (csak az objektívekben - azok meg drágák), ill. csak a fókusz motoros objektívekkel működik az autofókusz.

Remélem segítettem.

2009. jan. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%
Szia! Ne akarj te még tükörreflexes gépet venni! Ez csak jótanács! Aki nincs tisztában vele mi a külömbség annak minek! Javaslom vegyél egy FUJI S 5800 gépet , betanulni elég lesz! Ja és a lehurrogóknak: nem most kezdtem a fotózást, sőt ff-ér épeket én magam hivtam-nagyitottam! A digitális korszak előtt pedig egy tükörreflexes Practika géppel fotóztam!Sőt: tudom azt is mi az a mélységélesség... Sajna nem minden ideirónak van tudomása róla... De csak hallgass másra! Sok sikert!
2009. jan. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Röstellem, de csak most olvastam el rendesen a kérdést. Azért mosódnak el a képek, mert kevés a fény, ezért a gép hosszabb záridőt állít be. Próbáljátok meg más fényviszonyok mellett. Mondjuk dél körül ha odaáll valamelyikőtök az ablakhoz, kezében a kicsivel, és a függönyön átszűrődő fénynél fotózol, akkor jó lesz. Csak arra figyelj, hogy amikor fényt mérsz (félig lenyomod az expo. gombot), akkor a téma világosabb része legyen középen, majd ha jelez a gép, hogy éles a kép és a fénymérés is ok, akkor tartsd félig lenyomva a gombot és komponáld úgy a képet, hogy a bal vagy a jobb oldalon legyenek (attól függ, hogy az ablak merre néz:)). Ez csak egy elképzelés, nem tudom, milyen a lakásotok és a függöny, de talán segít valamit. Ja és vakuval nem túl szerencsés a babákat fotózni, mert hát igen erős a fénye, és biztos nem tesz jót neki. Azonkívül meg nagyon kemény lesz tőle a fotó. Remélem használható info.
2009. jan. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz.

Nem kell új gépet venned, csak meg kell ismerned a gépedet.

Olvasd el a kézikönyvben (65-66. oldal) a vaku beállításáról szóló részt. Ezzel tudod kompenzálni az erejét a mérthez képest, így tudod 'sötétíteni' a képet.

2009. jan. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%

Ismét csak tipp! Nyugodtan vedd meg a Fuji-t! 40.000 pénz, és GYÖNYÖRŰ videókat is csinál, hanggal.

Veszel bele egy 2gigás xd kártyát/NEM sd/ sokkal gyorsabb!!! Erre rengeteg videót és képet tudsz csinálni. Számtalan beállitási lehetősége van: pl. super makro 1 cm-ről. De olvass utána a neten is. Bátran merem ajánlani ma már 6 barátomnak-ismerősömnek ien van!!!

2009. jan. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Fényévekkel.
2018. júl. 1. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!