Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ez hogyan történhetett meg?...

Ez hogyan történhetett meg? (Miért égett ki? )

Figyelt kérdés

A tortenet a kov.:

Apron lattam egy hirdetest ahol valaki egy creative inspire 5.1 5700 szetbol az erositot arulta.ö ezt ebay rol rendelte es azt mondta,hogy egyzser kiprobalta ket hangfallal es ment neki,notebook adapterrel. Kolcson adta ,hogy kiprobaljam.....de nem volt hozza neki adapter(15V kellene hozza) szoval a testverem 5.1 creative hangfalanak az adapterrevel probaltam ki ami 12V,3.8A volt.

Beszurtam felvillantak a ledek az erositon es egy kis ido utan ereztem,hogy valmi nagyon budos es gyorsan kihuztam az adaptert.Tonkre ment az o adaptere :S

Nalunk a pinceben taltam 12V adaptereket amik 1A,500mA sak.EZeket ki lehet probalni testverem szetjen hatha menni fog vele a 5.1 je?vagy inkabb ne mert tonkre megy neki az egesz?


Miert egett ki 12V adapter? Volna egy 15V adapter notebookbol csak a kabel vege mas megeri meg kiprobalni azon az erositon, vagy ezt is kiegetne?


2010. nov. 15. 17:22
 1/4 kiss1999 válasza:
én arra tippelek hogy az erősítőnek több volt az áramfelvétele mint amit az adapter tud biztosítani de az is lehet hogy zárlatos volt az erősíő
2010. nov. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 kiss1999 válasza:
ja és ne kösd rá a tesódéra az 1a-sokat mert akkor rossz lessz hang vagy kinírod mert az is kevés ampert tud
2010. nov. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Elirtam 3,8A ...2,9 amperos meg az is nagy elteres?

mennyi lenne amperban ami meg belefer?

2010. nov. 15. 19:24
 4/4 kiss1999 válasza:
szerintem igen
2010. nov. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!