Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szénmonoxid-jelzőt miért nem...

Szénmonoxid-jelzőt miért nem szabad a fürdőszobában üzemeltetni?

Figyelt kérdés

Illetve miért kell 1.1 m magasba tenni?


Köszi a választ!


2010. nov. 18. 21:54
 1/6 Kagemusha válasza:

Mert párás helyiség.

Az 1.1 m pedig azert kell, mert a CO relative konnyebb, mint a levego, azaz felul fog elobb erzekelhetove valni, szemben a CO2-vel, ami meg ugye nehezebb...

2010. nov. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nos. Először is a szénmonoxid detektorba csak akadálytalanul szennyeződés nélkül juthat be a levegő. A fürdőbe pedig azért nem lehet rakni mert a pára igencsak jól vezeti az áramot és ez nem tesz túl jót az áramköröknek de még az érzékelőt is megzavarhatja ami miatt percenként riasztana... Az érzékelőt pedig azért kell ilyen magasra tenni mert a szénmonoxid csak egy kicsivel sűrűbb mint a levegő ezért kicsit keveredik a levegővel, ugyanakkor pedig nagyon lassan felfelé száll.

Remélem segítettem.

2010. nov. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi!


És ha párás, akkor lehet téves riasztás is? Vagy inkább nem jelez?

2010. nov. 19. 09:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet téves riasztás. Épp ez a baj. (2. válaszóló)
2010. nov. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én is így gondoltam. Konnektorba dugós van és 1.1 m-nél magasabbra csak a fürdőbe tudtam bedugni és minden fürdéskor becsipog. :( Akkor átteszem máshová.
2010. nov. 19. 12:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezzel csupán az a probléma, hogy haverom anyukája ott kapott mérgezést.
2011. jan. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!