Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért ilyen drágák nálunk az...

Miért ilyen drágák nálunk az elektronikai eszközök?

Figyelt kérdés
2010. nov. 19. 10:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert mi Magyarországon vagyunk, ahol nem az elektronikai eszközök drágák, a fizetések alacsonyak.
2010. nov. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Konkrétan részletezve érdekelne. Pl egy LCD tv árából mi mennyi. Adó, jogdíj stb.. és mennyi ugyanez az USA-ban
2010. nov. 19. 10:37
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
A termékcsoportok árszínvonala többnyire földrészenként változó. Pl. Amerika, Ázsia sokkal nagyobb piac, mint Európa, ezért ott tudnak olcsóbbak lenni. Európán belül szerintem nincsenek nagy árkülönbségek és persze az USA-ban sem dobálják ingyen az emberekhez a cuccokat.
2010. nov. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Jaja, Európában kicsik az árkülönbségek, sőt van, hogy mi még olcsóbbak is vagyunk. Szoktam nézegetni Ebayen cuccokat és hát nem minden esetben éri meg onnan rendelni.
2010. nov. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szóval a válasz lényegében az EU?
2010. nov. 19. 11:39
 6/9 anonim ***** válasza:
Miért kerül nálunk minden annyiba mint nyugaton? És a fizetés miért a negyede?
2010. nov. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

Egy elektronikai eszköz előállításának költsége kb: a 4-e 5-e a kereskedelemben található árnak.


Persze minden ár a kereslettől függ.


Ezt egy egyszerű eszközön keresztül is lehet tapasztalni.

Pl: egy 2Gb-os SD kártya kereskedelmi ára durván 2000Ft. A 4 Gb-é pl: 4000Ft

Az előállításhoz szükséges memória alkatrész árkülönbsége pedig pusztán 50-100Ft.


Te sosem az előállítás árkülönbségét fizeted meg, hanem a használhatósági értékét. Ez pedig durván eltérő lehet!!


Van egy másik példám:

Vettem egy 8 Gb-os MP4-et.

Amikor darabokra szedtem kiderült, hogy 16Gb-ig címezhető memóriát tettek bele, csak 8Gb-os-ként lehetett SW-en használni.

Tehát azonos előállítási költség mellett megjelenik a piacon két, vagy több típus amiket pusztán a beprogramozott szoftver különböztet meg.


A hasznokat pedig kivételesen nem annyira az állam, hanem inkább a bárdolatlan kereskedők, marketing ügyeskedők nyúlják le.


Üdv,

Frenk

2010. nov. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Engem konkrétan érdekelt volna egy levezetés,mint írtam,hogy a különbség miből tevődik össze.
2010. nov. 19. 13:46
 9/9 anonim válasza:
GIYF. De tényleg. Keress rá az USA-beli adószintekre, ésatöbbi. Európán belül pedig az árak nagyjából ugyanazok, az egyes országok életszínvonala, az ott lakók reálbére viszont eléggé különböző, ezért szubjektíven drágának lehet érezni a termékeket.
2010. nov. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!