Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha másnak az internetét...

Ha másnak az internetét használom wifin keresztül az büncselekmény?

Figyelt kérdés

Tehát a házban lakó netjén netezek most is... Ez büncselekmén vagy legális ? wifin csatlakoztam rá a netjére.

A másik kérdésem pedig : Ha én netezem akkor ö valamilyen modon megtudhatja hogy milyen weboldalakat nyitok/nézzek meg ? Köszönöm


2010. dec. 13. 08:18
1 2
 1/11 anonim válasza:
Egyrész bűncselekmény,mert ő fizet érte,te meg nem, ugyanolyan,mint ha egy használati tárgyát lopnád el,mikor ő akarja használni,nem tudja rendesen. Másrészt ez egy nagyon gusztustalan dolog. A hűtőjéből "legalálisan" nem akarsz pár cuccot kizabálni,mikor nem látja?
2010. dec. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Na most azért nem kell leugatni :) Nincs netem csak csatlakoztam egy jelelérhetöségre és nem volt rajta kod :) Ha meg a házát sem csukta lakatra lehet benézek a hütöjébe ugyis reggelizni kellene :D

De ezért kérdeztem hogy büncselekmény-e mert ha igen akkor gondolom sejted hogy nem fogok a netjén logni :)

2010. dec. 13. 08:25
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem meg egyáltalán nem bűncselekmény, gyakorlatilag ő kínálja fel ingyen mindenkinek a wifijét azzal, hogy nem kódolja le..
2010. dec. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Csak nyilvános (public) acces pointra szabad felkapcsolódni, függetlenül attól, hogy kódolt-e. Más házába sem azért nem törsz be, mert zárva van az ajtó.


Ellenben nem igazán fognak veled mit kezdeni, hacsak nem törsz be a routerbe vagy valamelyik gépbe.

2010. dec. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Jó, lehet hogy nem épp legális. De akkor is a szomszéd a hülye, hogy nem kódolja le. Az értékeit is nyugodtan tarthatná mondjuk kint az ajtó előtt, aztán ha elviszi valaki, emberkedhetne azzal, hogy márpedig az az ő tulajdona, senki nem foglalkozna vele, kvázi ő ajánlotta fel mindenkinek.
2010. dec. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hmmm, ha valaki ezen megfontolásból elviszi a kocsidat, mert nem garázsban tartottad, netán a kabátodat nyúlja le a fogasról, akkor is ezt mondod-e?
2010. dec. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kocsit általában nem nyitott ajtókkal parkolod le, ráadásul úgy, hogy a kulcsot is benne hagyod, a kabátod meg ne rakd nyilvános fogasra, ha félsz, hogy elviszik. Azaz ha nem akarod, hogy vigyék a neted, kódold le.
2010. dec. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ilyen fogalmazásban igazad van (azaz tényleg az a hülye, aki nem védi le a hálózatot), de ettől még erkölcsileg lopás. De tény: ez legyen a legnagyobb bűn bárki életében. Igazából soha észre se fogja venni, csak ha masszív torrentezésbe kezd a hunyó...
2010. dec. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jó, nem dícséretes dolog, az biztos.. De én bevallom, ha valamelyik szomszédom akaratán kívül így nyitna önkiszolgáló internetbüfét, bizony önkiszolgálnám magam:D
2010. dec. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az is magántulajdon amit nem a gazdája kezéből csavarsz ki. Sőt, a talált tárgy is. Ha pl találsz valamit, de nem adod le, jogilag ugyanaz mintha ellopnád. Ez a WIFI-re is vonatkozik, kivéve a nyilvános hálózatot.


Gondolom te se mosolyognál, ha a barátnőd elkapná valaki hazafelé egy numerára, majd azt mondaná hogy csak kiszolgálta magát, hiszen nem volt tábla a nyakában, se erényöv lakattal, miért nem vigyáztál jobban?

2010. dec. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!