Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Fényképtéma. Az aperture...

Fényképtéma. Az aperture (bocsi nem tudom a magyar nevét) nem arra van, hogyha kicsi záridővel (azt hiszem ez a shutter) fényképezünk, akkor is elég fény jusson a gépbe? A kérdés a kiegészítésben van.

Figyelt kérdés
Akkor miért csak, , Shutter priority" meg, , Aperture priority" mód van a gépemen? Vagy az egyiket tudom állítani, vagy a másikat. :S
2010. dec. 16. 22:41
 1/6 anonim válasza:

Az aperture a rekesz, a shutter a zár. ez igaz.Ha aperture priority módban fotózol, akkor te adod meg a rekesz értéket (aperture), és a gép ehhez az értékhez rendel automatikusan egy megfelelő záridőt. A shutter priority ugyanez, csak ott te a záridőt adod meg és a gép választ automatikusan rekeszértéket. Vegyünk egy példát: ha mondjuk szürkületkor fotóznál teszem azt 1/200 záridővel shutter p. módban, akkor a gép, hogy ne legyen alulexponált a kép a lehető legtágabb rekeszt fogja választani pl. 2.8-as rekeszt.De egyébként a kompaktoknál nem mindig van teljesen manuális mód, ahol te adod meg a rekeszt is és a záridőt is(Manual mód).

Remélem tudtam segíteni!

2010. dec. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha kinéznéd a szótárból, akkor meg se kellene kérdezned:


A priotity elsőbbséget jelent.

Az egyiket beállítod, a másik követi.

Két dolognak nem lehet elsőbbsége egyszerre.

2010. dec. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha mindkettőt állítani akarod, akkor ott a manual (M) mód. Ott viszont neked kell fényt mérned, hogy ne legyen alul vagy túlexponált a kép.
2010. dec. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, tudom mi az a priority :D


De amúgy köszi mindenkinek nagyon a segítséget :)


De figyelmetlen voltam, már megtaláltam a manual módban az állítási lehetőséget, valamit valami másnak néztem.


Bár kicsi záridővel nem sikerül alulexponált képet csinálnom... Isot fel 800-ra, a rekeszt legnagyobbra, és a kép úgyis sötét lesz :(

2010. dec. 17. 17:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Előfordul. Ezért akaork régóta átállni Full frame-re, mert ott az ISO 12800 is még használható.
2010. dec. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Lehet, hogy félreértettél valamit:minél szűkebb a rekesz(azaz minél nagyobb számérték)annál kevesebb fény jut a fényképezőgép érzékelőjébe=annál sötétebb lesz a kép.

A záridő szintúgy; minél rövidebb (minél kisebb számérték pl.:1/1000 sec stb.)annál sötétebb a kép. Első voltam.

2010. dec. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!