Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a legfontosabb egy digitáli...

Mi a legfontosabb egy digitális fényképező vásárlásánál?

Figyelt kérdés
van nekem egy 7,2 megapixeles, de szeretnék valami jobbat.Túl érzékeny. ha bekapcsolom a vakut,kisebb fénynél tiszta homályos kép lesz.Szóval vakuzni csak sötétben tudok.Viszont ha se sötét nincs,sem világos ,hanem olyan közepes,akkor meg egész kép rossz.Szóval lécci mi a legfontosabb? olyat szeretnék,hogy mindig tudjak vakuzni és például az arcomat fehéritse ki.Nem tudom jól elmagyarázni,bocsánat :S .De köszi előre is.esetleg ha ajánlannátok fényképezőket
2009. jan. 27. 21:47
 1/5 anonim válasza:
84%
Az emberek nagyrésze a mai napig azt hiszi minnél nagyobb a pixelek száma, annál jobb az adott fényképezőgép holott ez orbitális tévedés. A pixelek száma csupán azt mutatja meg mekkora méretű képet tudsz készíteni. Amit meg végkép nem tudnak sokan: egy 3MP-es fotofile egy A4-es méretű, fényképminőségű kép nyomtatására elegendő. Kérdés: ki nyomtatgatja a képeit A4-es méretben? Nekem például egyetlen ismerősöm sem. Magyarán teljesen felesleges egy 8 MP-es gépet a pixelszáma miatt megvásárolni ha egyszer nem fogsz a képeidből posztereket varázsolni a faladra. Számomra pl sokkal hasznosabb a magasabb optikai zoom lehetősége, vagy hogy képstabilizátor legyen a gépben: azzal nem lesz életlen a kép ha nem stabil a kezed fényképezéskor.
2009. jan. 28. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen.hasznos válasz volt,de annyiban kiegésziteném,hogy ha vaalki megvesz egy 3 megapixeles fényképezőgépet,akkor a képminőség lesz rossz.
2009. jan. 28. 14:11
 3/5 anonim válasza:
100%
Előszörre is az ember eldönti milyen típusú gépet szeretne, (ultrakompakt, brigde, tükörreflexes) és azt hogy mire szeretné használni. Kérdésedből ítélve nagyon nem konyítasz a fotózáshoz, ezért rövidre zártan szeretném neked ajánlani a Canon ill. a Panasonic lumix gépeit, viszonylag olcsón 20-30e ft-ért kapsz egy számodra megfelelő gépet, amivel kényelmesen, átlagos fényviszonyok mellett is tudsz éles, szép, egyenletes képeket készíteni. Konkrétan ajánlatom a: Canon PowerShot A580 <--- fantasztikus gép, olcsón!
2009. febr. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

:]

köszönöm.

2009. febr. 5. 17:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is Canon Powershot A580 van, és nagyon szeretem! rengeteg effekt, lehetségek, saját fényképezési beállításokat tudsz összeállitani..remek minőség, egyszóval imááádom! csak ajánlani tudom!!
2009. febr. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!