Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehet-e egy számitógépről egy...

Lehet-e egy számitógépről egy másik számitógépre csatlakozni internet en keresztül és ha lehet akkor hogyan?

Figyelt kérdés
egy barátom gépében szeretnék valamit megnézni ha lehet kérem aki tud segitsen.
2011. jan. 14. 17:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet, számtalan módon. Guglival keress a követlező fogalmakra:

Távoli asztal, VNC, ssh, Putty esetleg ftp

Közös vonásuk, hogy mindegyiket először engedélyezni kell a célgépen és ismerned kell a gép címét.

2011. jan. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
parancssoron keresztül akár hozzá is férhetsz, mint távoli lemezhez. Ezt viszont nem fogom elmagyarázni, mert elég bonyolult volt, és csak XP-re tudtam csatlakozni vele anno, úgy, hogy megkértem az illetőt, hogy engedjen be tűzfalon. Egyszerűbb, ha személyesen nézegeted..
2011. jan. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor én:

elindítod a cmd.exe-t

utána beírod:

net view \\másik_gép_célcíme\

a listából kiválasztod az erőforrást, utána

net use * \\másik_gép_célcíme\erőforrás_neve

és kész. :)

A gond az, hogy engedélyezni kell a megosztást és a tűzfalat is.

Legjobb, ha csináltok egy ftp szervert és azon keresztül tudsz nézelődni, bááár, valamiért az az érzésem, hogy te a barátod tudta nélkül szeretnél kukucskálni..

(Ha nem így van, akkor elnézést kérek.)

2011. jan. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
és olyat lehet,hogy csak meg van nyitva a távoli gépen a másik gép asztala és lehet mindent látni? pl ha épp webcamerán beszélget valaki akkor a távoli gépen elvileg azt is lehet látni? vagy ilyenkor csak a távoli gép tud csinálni bármit is a gépen?
2013. márc. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!