Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hibás szivattyúval mit tudok...

Hibás szivattyúval mit tudok csinálni? Aláb a fogyasztóvédelemnek elküldött levelem, abban minden benne van.

Figyelt kérdés

Tisztelt Fogyasztóvédelmi Felügyelőség!


Tanácstalan vagyok egy ügyben, ezért fordulok Önökhöz. Az eset az alábbi:

Most üzemeltem be egy 300 literes akváriumot, amihez külső szűrő opcionális. Ez azt jelenti, hogy egy szivattyú kiszívja a vizet az akváriumból egy külső szűrőtartályba, ebben helyezkedik el a szűrőanyag, majd vissza az akváriumba. Mivel szeretek barkácsolni, ezért úgy gondoltam hogy nagyon jól mutatna, ha egy öt literes Heineken bulihordót alakítanék át erre a célra. A terv az volt hogy megveszem a szűrőanyagot, kialakítok négy rekeszt a hordó aljában - a négy különböző típusú szűrőanyagnak, a felső részébe rakok egy szivattyút és légmentesen lezárom. A gond a szivattyúval volt, nem is kevés.

Az első szivattyú amit vettem egy Sacem Start 500 - típusú volt, az üzletben "egyet fizet kettő kap" akció volt. Interneten leltem fel, link itt - [link] . Itthon leteszteltem, úgy gondolom hogy eléggé ideális körülmények között - betettem egy vízzel teli vödörbe, egy méteres szilikon csövet ráraktam, cső vége egy másik vödörbe, szintkülönbség nélkül. Mindkét szivattyú legfeljebb 300 l/h - s vízhozamot produkált legfeljebb - a feltüntetett 500 liter helyett. Vissza is vittem az üzletbe, ahol először próbáltak arra hivatkozni hogy akciós termékre nem jár visszavásárlási garancia, mikor viszont azt ecseteltem hogy másik tipusra szeretném becserélni, engedékenyebbek lettek. Jóhiszeműen azt hittem hogy nyilván valamilyen szériahibáról van szó. Egy valamivel erősebb gépre cseréltem be, egy "Hailea HX-5430" - asra, erről nem leltem adatlapot, 2000 l/h - s vízhozama van. Ezzel nincs is gond, feltéve hogy működik. Ami sajnos nem mindig jön össze. Szárazon kipróbálva azonnal beüzemel, de ha mondjuk egész éjjel állt a vízben akkor nem feltétlen. Az üzletben ugye kipróbáltuk szárazon, de nedvesen nem. Én itthon természetesen kipróbáltam, mert meg akartam nézni a vízhozamot, de nem járattam hosszabb ideig. Ezek után beszereltem a már említett heineken hordóba, ragasztópisztollyal leszigeteltem, és beüzemeltem. Volna. Merthogy amikor áramot kapott, valahogy nem akaródzott beindulni neki. Elég nagyokat rá kellett vágnom a hordóra, hogy a benti szivattyú ezt érzékelje, valami meg is mozdulhatott benne mert erre beüzemelt, a gond ezzel az hogy az aluminium eldeformálódott és elkezdett ereszteni. Oké hogy barkács célra vettem a szivattyút, de abban a hiszemben hogy működni is fog!

És még azt se lehetne mondani, hogy a barkácsolás folyamán esetleg elrontottam valamit, vagy elforrasztottam a vezetéket. Van egy referenciapéldányom ugyanebből a szivattyúból, ez is "egyet fizet kettőt kap" volt. És mikor azt betettem az akváriumba, ugyanezt csinálta.

A kérdésem az lenne, hogy mit lehet ilyenkor tenni? Ugyanis itt a cég arra is hivatkozhatna hogy nem veszi vissza mert látszik rajta a barkácsolás nyoma. Van valami mód arra, hogy visszakapjam a pénzemet?

Egyébként erről az üzletről van szó:Kantontrade Nagykereskedelmi Kft. Budapest, 1037. Kunigunda útja 52-54.


Tisztelettel:....


2011. jan. 25. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:
kérdés: a szivattyú és a szívócső vége között mennyi volt a magasságkülönbség?
2011. jan. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
max 10 centi
2011. jan. 25. 16:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Van egy sémád vagy fotód az elrendezésről, ahol nem működött?
2011. jan. 26. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szerintem teljesen mindegy az elrendezés, mivel a másik szivattyút ha beraktam az akváriumba simán bármi extra nélkül ugyanúgy leállt max fél óra után...mindenesetre úgy nézett ki a téma hogy beleszereltem a hordóba, feltöltöttem vízzel, légmentesítettem, betettem az akváriumba ügyelve rá hogy ne mehessen bele ismételten levegő, elindítottam. Úgy egy fél óráig üzemelt, fél óra után leállt.
2011. jan. 26. 12:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!