Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan használjam a kondit?

Hogyan használjam a kondit?

Figyelt kérdés
Van egy 330 uF-es kondenzátorom vagyis 2(tápból) és azt szeretném csinálni h. rákötni ellenállást h. az energia "lassan jöjjön ki belőle és akkor képes lenne egy 12v os izzót meghajtani? vagy bármi mást pl egy led-et? és konkrét dolgok szeretnék ha írnátok h. mekkora ellenállást rakjak meg stb és még azt is szeretném tudni h. feltudom e tölteni egy szétszedett adabterrel(telefontöltő) ha jól tudom oda is ellenálláat kell rakni elé és akkor lassan feltölti ja meg h. fogott e már meg valaki ekkora ellenállást feltöltve és mien élmény vol?
2011. jan. 30. 18:04
 1/5 A kérdező kommentje:
ja és 200v van ráírva
2011. jan. 30. 18:05
 2/5 A kérdező kommentje:
az írást nem kell kommentálni tudom h. szar ezér vahyok 2-es magyarból
2011. jan. 30. 18:06
 3/5 A kérdező kommentje:
nah a végén kondenzátort akartam
2011. jan. 30. 18:08
 4/5 anonim válasza:
Rendeltetésszerűen.
2011. jan. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Előttem szóló mondta jól!


A 200V-os "kondi" nem fog 200V-ra feltöltődni egy rühes telefontöltőtől. Max 5-6V-ra tudod vele tölteni. És így annyira kevés lesz benne az energia, hogy csak na! Nem fogsz azzal még egy izzót sem megvillantani.


Ellenben ha szeretsz játszani, akkor inkább szerezz egy 5,5V-os 100.000uF-os kondenzátort, és azt tölsd fel. Arról hosszú hosszú másodpercekig fog világítani egy LED.


Természetesen kell ellenállás kisütéskor(csak LED-hez), és feltöltéskor is, mert az üres kondenzátor kezdeti pillanatban rövidzárként hat. Sokat ne remélj a játéktól, hamar meg fogod unni.

2011. jan. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!