Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi ez? A (panel) házak oldalán...

Mi ez? A (panel) házak oldalán, kb 3m magasban lóg a járda fölé egy konzol, rajta csődarab; jön belőle egy kábel is.

Figyelt kérdés

Szóval a falon van egy arra merőleges, kb 40 centis konzol, a végén egy, a járdával és a házfallal párhuzamos, fekvő alu csődarab, (átmérője kb 7 centi, hossza kb 15) mely dupla falú, (kb 1 centi vastag így a fala, köztük vmi hullámkarton-küllemű betét), és benne van egy kis (kb két gyufásdoboznyi) fehér műanyag dobozka, amiből egy (fehér) koax kábel jön ki, és megy fel a falon.

Néha van mellette egy dupla porcelán izéjű vezetéktartó is...

Jellemzően a nem "szürke" lakótelepi, de kb akkori építésű, emeletes társasházakon van ez, ott lóg a járda fölé, és én gyerekkorom óta nem tudom, mi a csuda lehet.


Köszönöm!!

B


2009. febr. 7. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, a távfűtés hőmérséklet érzékelőjére gondolsz. A radiátorba nem a távhő forróvize kerül, hanem valamelyik pincében lévő hőcserélő által felmelegített víz. Ezt vezérli a dobozka. Általában sose rakják a déli oldalra, nehogy a Nap felmegítse, és leálljon a fűtés.

Nekünk 1 távhős azt mondta, ha hidegebb van a laákásba, egy kis hóval dobáljuk meg.

2009. febr. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
AZ egy kis időjárásmérő készülék, méri a kinti hőmérsékletet, szélhűtést (párolgást) napsütést és ezek függvényében szabályozza a fűtőrendszerben keringő víz mennyiségét, és ezáltal a lakások hőmérsékletét.
2009. febr. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Fantasztikus!! Köszönöm!
2009. febr. 8. 12:27
 4/4 anonim ***** válasza:
én még ilyet a mi házunkon nem láttam. de mosmá körbekommandózok :) basszus, nem is hallottam még ilyenről :) ez tök jóóóó :)
2010. febr. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!