Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mitől lehet ez? (fogyasztásmér...

Mitől lehet ez? (fogyasztásmérő hiba)

Figyelt kérdés

Van egy EKM30 típusú elektromos áram fogyasztásmérőm.

Nem mai darab igaz,de eddig viszonylag pontosan mért értékeket jelzett ki.

A 100W-os fogyasztó 98-102W között változott eddig.

A hiba jelensége,hogy a 2000W-os fogyasztót is 7-800W nak méri,ami persze létezhetetlen.


2011. febr. 5. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Attól függ mi az a fogyasztó! Mert motornál előfordulhat hogy a névleges 2000 W-ot indulásnál veszi fel, ha pedig jár akkor csak 7-800 W-ot.

De ennek csak örülj ha kevesebbet mér, még véletlen se szólj senkinek!

2011. febr. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Sajnos nem a főmérő az,ami kevesebbet mér. Még örülnénk is neki,de ez egy konnektorba dugható fogyasztásmérő.

Valami biztosan van vele,mert kizárt a jó mérés. Nem egy komoly cucc,csak anno az ára volt sok. Ha egy pl. max 500forintos alkatrészt kellene benne cserélni,megúszhatná a kukát.

2011. febr. 5. 18:45
 3/7 anonim ***** válasza:

ÜDV!


Ez véletlenül nem magyar gyártmány...?

Azt kéne még tudni,hogy mindent többnek mér-e mint kéne, illetve hogy hány W-ig van kalibrálva. Ha mindent többnek mér, akkor valószüleg a soros mérőellenállásra "égett még rá" néhány ohm, ha viszont a mérőerősítő rossz, akkor az más tészta. Azon kíül ha mindent rosszul mér, de lineárisan, akkor lehet hogy az AnalogDigitalConverter rész referenciája hibásodott meg.


Dugjál bele egy vasalót, vagy mégjobb a hajszárító, aztán nézd meg hogy mit produkál!

2011. febr. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A 2000Wattos hőlégfúvó teljesítményét is 7-800Wattnak méri,pedig 2000W van rajta jelölve. A mérési határértékek 7w-3600W-ig terjed. Az 1400W-os olajradiátor áramfelvételét is úgy 900W körülinek jelzi.

Nem vagyok egy elektromos mérnök bevallom,de nem tudom mennyire játszhat még szerepet az,hogy nálunk elég sűrűn nincs meg a normál hálózat 230V csak, 215-220 között ingadozik.

2011. febr. 6. 20:41
 5/7 anonim ***** válasza:

Minél kissebb a feszültség a lakás hálózatában, annál többet fogyasztanak az elektromos fogyasztóid. Az is igaz, hogy ez befolyásolja az almérődet, mert attól kapja a tápját.Valószínű, hogy elcsúsztak az alkatrészek paraméterei, és ezért mér pontatlanul.

Azt tudni kell, hogy egy 2000 Wattos kapacitív fogyasztó(pl.:fűtőszál, hagyományos izzó,)230Volton fogyaszt annyit. Ha leesik 220Voltra a feszültség, akkor már kb.:2090 Wattot fog fogyasztani, de én már mértem otthon 215 Voltot is csúcsidőben. A műszeredet egy hitelesített másikkal kellene összemérned. Nem elég csak alkatrészt cserélned.

2011. márc. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én vagyok az előző. Az induktív fogyasztók is többet fogyasztanak feszültségesésnél.
2011. márc. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem, az induktív fogyasztók nem fogyasztanak többet, ha kisebb a feszültség. I=U/Z Z pedig nem függ a feszültségtől.
2011. ápr. 4. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!