Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül egy jobb...

Mennyibe kerül egy jobb fényképezőgép?

Figyelt kérdés
Szeretnék magamnak venni egy jobb fényképezőgépet, nyilván nem a miniszart, hanem valami normálisat. Mennyibe fájna ez nekem?? 14/L
2011. márc. 19. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Jobb kompakt 20-25, ultrazoomos komolyabb gépek 40-50, Fujit nézve. A többi márka vagy irreálisan drága, vagy nem jó.
2011. márc. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mire szeretnéd használni. Ha csak egy fényképező kell hogy pillanatokat, eseményeket kapj le (családi összejövetel például), vagy magadat akarod fényképezni vagy csoportképet csinálni, arra a "miniszar" kompakt gépek a jók. Egyszerűen nem érné meg jobb gépet venni ha nem használod ki, hiszen csak kattintgatni kell, és a gép mindent beállít neked..

Áruk már 20e forint alatt van, a jobbak elmennek akár 50e Ft-ig, és már van bennük a mosolyfelismerőtől kezdve a több fókuszpontig sok minden, tehát hiába kicsi, nem buta tudású, de azért kell neki egy normális körülmény ahol jól működik (fény főleg)


Ettől egyel nagyobb lépték a nem általános célú felhasználás, ahol már van beleszólásod a beállításokba. A nem cserélhető objektíves géped a Bridge kategóriába tartoznak, itt mondjuk 50e forint a kezdőár, és felmegy 100e forint fölé a jobb típus.


Ha viszont teljesen önálló beállításokat szeretnél, vagy célzottan akarod használni akkor a legjobb minőséget a cserélhető objektvíes tükörreflexes gépekkel (DSLR) lehet elérni, ahol különböző objektíveket tudsz a géphez venni a célnak megfelelően (portré, táj, makró, stb). Én fotós vagyok, nekem ilyen gépem van, mivel sokféle helyzetben kell használni, ez a legjobb rá. Áruk a használt és belépő szintű gépeknek is 100e forintnál kezdődik, a közepes tudásúak már 200e forint fölött vannak, míg a profi gépek részei összesen milliós ár fölött vannak.



Akárhogy is döntesz, ne a megapixelek száma legyen a mérvadó, mert nem attól lesz jobb egy kép, csak nagyobb. Manapság már biztos nem fogsz 10Megapixel alatt gépet kapni a pixelverseny miatt, de egy 5 Megapixeles gép már teljesen jó. Egy ekkora méretű képet sem használnak például a közösségi oldalak, ott is valahol 2-3 megapixeles képek amit maximum megjelennek, az annál nagyobbat vagy neked kell kicsinyíteni, vagy az oldal magától megteszi.

2011. márc. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, a másodiknak igaza van, nekem a Fuji AX200-as kompaktom 12 megapixeles, 6-tal használom, de még ez is sok.
2011. márc. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
2 hozzászóló: Hát egy kicsit komolyabb gépre gondoltam, igazából nem kattintgatni kéne, hanem nagyon szeretnék profi fotós lenni, és azt is el kell valahol kezdeni :) Köszönöm a bő választ majd megnézem mi fér bele a dologba :)
2011. márc. 20. 17:22
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha szeretnél profi lenni, csak a DSLR játszik, abból is Canon vagy Nikon. Nikonnál az objektív drága, Canonnál a gép.


Két tárcsás gép kell (amin egy tárcsa van a mutató, egy nagy kerek pedig a hüvelykujjadnál), egy 18-55-ös objektív, valami tele (70-300) és egy fix 50 f1.8. Esetleg egy külső vaku, aminek forgatható/dönthető a feje.

2011. márc. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
És a lényeg: ez így egyben újonnan kb. 400.000, használtan akár a feléből is kijön. (pl. Canon 20D-30D vagy Nikon D80-D90)
2011. márc. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!