Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 3 utas hangfalépítés!?

3 utas hangfalépítés!?

Figyelt kérdés

Egy régi vermona L 9064 típusú hangfalat szeretnék átalakítani 3 utas rendszerűre. A szóba jöhető hangszórók a következők: SAL SBA (SPA) 3040 8ohm, SAL AHP-16s 4ohm, KHS-311M piezzo 4ohm/8ohm. Kérdéseim a következők: megfelelő-e ez a hangszóró összeállítás, illetve az nem okoz problémát hogy a hangszórók eltérő ohm számúak? Érdemes beletenni ezt a szettet egy ekkora méretű hangfalba? Milyen hangváltó kell a hangszórókhoz?(konkrétan típus érdekelne) Kérlek titeket, hogy csak olyan írjon, aki ért hozzá, és úgy hogy én, mint laikus értsem is! :D Köszi!

Jah és szívesen vennék hangfalterveket is! :)


2011. márc. 30. 00:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha szarakodni akarsz ahhoz nem kell instrukció.

Ebből nem lesz normális hangfal.

2011. márc. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
www.hobbielektronika.hu
2011. márc. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem megbántani akarlak, de somogyi hangszórókból nem fog jól szóló hangfalat építeni. Tudom, hogy az olcsó és elérhető árú, de pénzkidobás. Piezzo meg végképp felejtsd el, rettenetesen szarul szólnak (tudom, h olcsó de annit is ér). Ha hangváltótakarsz építeni, itt van segítség hozzá : [link] Azt se felejtsd el, hogyha megépíted és ráunsz(rájössz, h nem jó) akkor szinte értéktelen és eladhatatlan lesz.
2011. márc. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Olga néni ***** válasza:
Hab a tortán, hogy a különböző ohm-osakat nem szokták összekötni.
2011. márc. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igazából amik most vannak benne hangszórók, azok se a legszebben szólnak...azért is gondoltam az átépítésre. Hangváltó építés az nekem magas :D inkább boltban vehetőre gondoltam.
2011. márc. 30. 11:59
 6/9 anonim ***** válasza:

2db fs audio 1205 hangszóró 16000ft + hozzá valami magas mondjuk piezó azt könnyű illeszteni meg így hangváltó se kell, esetleg kondenzátor a piezó elé.

Ez a legolcsóbb (94dB körüli teljesítményt tudnak) vagy vegyél eminence hangszórókat 18e /db áron azok már 98dB -s hangszórók!! Csak 1x kell megvenni a jót :)

2011. okt. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tévedés hogy a piezók szarul szólnak. Jól megválasztott kondenzátorral és esetleg ellenállással simán hallgatható dobozt lehet összehozni belőlük.


[link]


:)

2011. okt. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
HA tévedés, hogy piezzo szarul szól , hasonlítsd össze bármilyen driver magassal, vagy ringgel, biraddal, dómmal,bármivel. Meg fogsz lepődni. Piezzo nem szól jól, csak olcsó.
2011. okt. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tudom én ezt, de ez a projec -t sem tűnt olyannak, hogy komoly pénzeket adjon egy driveres magasért.
2011. nov. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!