Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elektronikával kapcsolatos?...

Elektronikával kapcsolatos? Kérdések.

Figyelt kérdés

2Db 1,5 V elemet sorosan és párhuzamosan kötve mi jellemző a feszültségre? Illetve


I--O-----I-------O---------I

I I I

I I O

I I I

I I I---------I

I I I---O-----I

L----(áf)I-----------------I


Ebben az esetben melyik izzólámpa nem világít,(Igen,tudom hogy fényképezve egyszerűbb lett volna de elromlott)

I = hosszú vonal

(áf) = áramforrás

- = hosszúvonal

O = izzólámpa


2011. ápr. 10. 19:11
 1/3 A kérdező kommentje:
Na hát a rajz failed.
2011. ápr. 10. 19:12
 2/3 anonim ***** válasza:

Sorosan kötve az akkumulátorokat a feszültségértékek összeadódnak (U=U1+U2), két azonos feszültségű feszültségforrást párhuzamosan kötve pedig a feszültség a feszültségforrások feszültségének fog megfelelni. (U=U1=U2)


Ahogy ki tudtam bogozni az ábrát, van egy izzód, a 6. sorban levő izzód nem fog világítani. Az izzó két oldala ha rövidre van zárva, az izzó nem fog világítani.

2011. ápr. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom kibogozni az ábrát, de ha párhuzamosan kapcsolod őket, akkor feszültségük megegyezik, áramuk viszont összeadódik, mivel nem létezik 0 belső ellenállású feszültség generátor. Ha sorosan kapcsolod őket, akkor feszültségük összeadódik. Bizonyítottan merülnek rosszabb a hatásfok, ha párhuzamosan kapcsolod őket.
2012. máj. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!