Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Eddig egy Olympus C-370-es...

Eddig egy Olympus C-370-es digitális fényképezőgépem volt (3,2megapixeles), ám ezt a hétvégén sikerült lelöknöm a polcról és azóta mindent rózsaszínben fényképez. Egy 512Mb-s memóriakártya van hozzá, szintén Olympus. Lehet ezt javíttatni? Érdemes?

Figyelt kérdés
Illetve inkább én is egy új gép vásárlása felé hajlok, mivel családi vállalkozásunk honlapjára is ezzel a géppel készítettem eddig a referenciafotókat.Melyik Olympus gépet érdemes megvennem, úgy max.50.000.-Ft-ig, amibe még jó a már meglévő 512Mb-os Olympus Xl xd kártya???
2011. ápr. 11. 14:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tönkrement az érzékelő.Javításért kapsz egy új gépet hisz az ütéstől több alkatrész is károsodhatott.


[link]


Az új olympusok nemigen mennek XD-vel és ezt a kártyát nemigen lehet használni hozzájuk mert lassú.

2011. ápr. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Húúú bakker ettől féltem, pedig annó a kártya majdnem ugyanannyiba került, mint a gép.Az új gépeknek mekkora a memóriájuk?Mindenféleképpen kell kártya hozzá?
2011. ápr. 11. 14:50
 3/11 anonim ***** válasza:
Beépített memóriára nem sok képet lehet csinálni 4-5-öt.Amit a lnken megadtam rajta van mennyi a beépített memória.
2011. ápr. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Egyébként az mit jelent, hogy lassú?Én csak fotózásra használnám, mert dvd kamerám is van (sony).És igazán nem mozgó tárgyakat akarok fotózni.Az exponálása lassú?Mert a réginek is lassú volt, de azt meg lehet szokni.
2011. ápr. 11. 15:10
 5/11 anonim ***** válasza:
Minden fényképezőgépnek a sebességét gyorsították az expozíciót és főként a feldolgozást is. A régi kártya nem tudja követni ezt és zavar keletkezik, lefagyás lehet.Ezért tért át az XD-ről az SD rendszerre mert az eleve gyorsabb rendszer volt.Egy mai számítógép pld nem megy SD RAM-al és nemcsak azért mert a foglalatuk nem egyforma.A 14megapixeles képet 20 percig dolgozná fel a régi processzor és a kártya.
2011. ápr. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő választ és nagyon szomorú vagyok.Esetleg még abban tudnál nekem segíteni, hogy kapok e még valahol(persze újat és nem használtat) olyanfajta régebbi verziójú olympus gépet, amihez még jó a kártyám?
2011. ápr. 11. 19:27
 7/11 anonim ***** válasza:

Egy jó minőségű két gigás SD kártya kb. kemény 2000 forint. Ha 50 ezer forintig keresel új gépet, akkor az a plusz 2k szerintem semmit nem jelent.


Vegyél valami jó Canon/Fuji/Panasonic gépet. Ennyi pénzért már legyenek rajta manuális beállítások is. Szokták itt sokat ajánlani a Fuji s1600-at, meg s1800-at. Szerintem se rossz.

2011. ápr. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
(És az 512 mega a mai 10+ MP-es gépekkel kevés is...)
2011. ápr. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat.Ma elmentem a Media marktba, s miután már napok óta nézelődtem a neten, nagyon megtetszett a Nikon coolpixL120-as, meg 1-2 fajta sony.Na ma kézbe vettem a Nikont és igen nagy csalódás volt.Néztem én canon gépeket is, meg panasonicot, de valahogy a sony felé hajlok.Annál is inkább, mert elsősorban bútorokat szeretnék fotózni veleés eddigis az volt a legnagyobb problámám, hogy egy L, vagy U alakú konyhát sosem tudtam úgy lefotózni, hogy visszaadjam az eredetit.Sonyn rágódom, és egyre biztosabb vagyok benne, hogy meg is veszem vagy a tavalyi dsc h55 b-t vagy már az idei 70es verziót.Mégegyszer köszönöm a szemfelnyitást.
2011. ápr. 13. 13:52
 10/11 anonim ***** válasza:
A Nikon Coolpix L1** sorozat valami iszonyat nagy átverés. Ha utánam dobnák, se kellene, pedig nem kis pénzt kérnek érte. Semmi beállításhoz nem férsz hozzá, ki vagy szolgáltatva a szenvedő automatikának...
2011. ápr. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!