Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Konnektor probléma? Félek!

Konnektor probléma? Félek!

Figyelt kérdés

a konnektor szélén olyan műanyagszerű valamit szagolok, de nem nagyon lehet érezni csak ha nagyon oda dugom az orrom ( van ott 1 nagyon kicsi rés a falnál)

de anyámék szerint csak a műanyagot érzem mármint a konnektort meg a festéket meg hogy ott por szag is van

de nagyon félek, hogy van valami

villanyszerelőre meg nincs pénz azt most be vagyok parálva


Normális, hogy a konnektor borításánál érzel enyhe szagot?


2011. ápr. 14. 15:26
 1/10 anonim ***** válasza:
enyhe hőfejlődéssel jár ha bedugsz egy fogyasztót, ez okozhatja a műanyag elemek szagát.. félni nem kell tőle, legrosszabb esetben is zárlatos lesz és lecsapja a biztosítékot, de kigyulladni nem fog
2011. ápr. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vagy megnézeted villanyszerelővel, vagy félsz, vagy nem használod. Válassz. lehet, hogy a rossz kontaktus miatt ég a kábeled, és a dugaljad. Amit leírsz, abból nem lehet következtetni, hogy van e baja, csak szemrevételezéssel. Milyen szagot érzel? Műanyag szagot? égett szagot? Füst szagot? Milyet?? Mert szag az mindenhol van.
2011. ápr. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem régi a vezeték, és egy kicsit talán túl van terhelve emiatt olvad róla egy kicsit a szigetelés.


Semmi gebax nem lesz, mert ha gond van akkor lekapcsol a biztosíték...


Én már laktam olyan házban is ahol a régi vezeték (aluminium) szószerint melegítette a falat és lehetett tenyérrel érezni, hogy merre megy a drót a falban.

2011. ápr. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
gyenge műanyagszagot a borításnál
2011. ápr. 14. 15:36
 5/10 A kérdező kommentje:
nem régi a vezeték kb 10 éves és a konnektor is
2011. ápr. 14. 15:37
 6/10 anonim ***** válasza:

lenyomod a lakás azon részének a szakaszoló kismegszakítóját (ha nem tudod melyik az, akkor a mérő alattit), leszereled a dugaszoló aljzat burkolatát, és csavarhúzóval meghúzod a csavarokat. Ezáltal megszűnik a rosz mechanikus kontaktus, ami a melegedést, ill a "szagot" okozhatja. Burkolat vissza, kismegszakító be és kész, vill szerelő nélkül.

Happy!

2011. ápr. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

de csak én érzem ezt a valamit anyám nem érzi

me hogy csak a festéket érzem meg bla bla

legrosszabb esetben mi lesz?

2011. ápr. 14. 15:41
 8/10 anonim ***** válasza:

legrosszab esetben kigyullad a konnektor, lángra kap a szoba és ti mindannyian bentégtek a lakásban. kis szerencsével elöbb haltok meg a füstmérgezéstől és nem elevenen égtek el.


biztos, hogy ezt hallani akartad?


borítás leszed, beles, lát-e korom/égés nyomakat, töredezett szigetelést a vezeték végénél (nem szakadt, hanem láthatóan törött, repedt) ha igen, akkor konnektort nem használja, ha van pénze, hív szerelőt, ha nem, akkor nincs gond.

2011. ápr. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

hát kössz lány vagyok nem értek az ilyesmihez

meg normálisan van rögzítve

2011. ápr. 14. 15:55
 10/10 anonim ***** válasza:
58%
15.35-ös ha nem értesz hozzá, ne írj semmit légyszi! Az nem igaz, hogy ha ég, akkor leold a megszakító!!!! Ha nem zárlatos,viszont kontakthibás igenis lehet baj, mert éghet a kábel, és mivel nem zárlatos, hanem a készüléken keresztül megy az áram, nem old le a megszakító, mert nem észlel sem zárlatot, sem túlterhelést(!!!) és kész a lakástűz. A kontakthibánál ugyanúgy Ohmos ellenállás van, mint egy fűtőszálnál, ami nem éri el a zárlathoz szükséges Ohmszámot.
2011. ápr. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!