Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy vezetéknél hogyan tudom...

Egy vezetéknél hogyan tudom megnézni, hogy van e benne szakadás? Feszültségmérővel lehet?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 19. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Multiméterrel. Van ellenállás mérés és szakadásvizsgálat is.
2011. ápr. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ellenállásmérésre kapcsolod a műszered. Ohm. Ω

Ha nulla, vagy közel nulla az érték, akkor nincs azakadás.

Ha végtelen vagy nagyon nagy érték, akkor szakadt.

2011. ápr. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Ha csak egy feszültségmérőd van és nem multimétered, létrehozol egy áramkört, igy: A kérdéses vezeték, egy ceruzaelem negatív pólusa, az elem pozitív pólusához a fesz. mérő pozitív mérővezetékét, a negatív mérővezetéket pedig a vezeték másik végéhez csatlakoztatod és már kész is az áramkör és mutatni fogja az elem feszültségét. A vezetéket a mérés ideje alatt meghúzod, hajlítgatod, ha a műszer egyáltalán nem mutat semmit a vezeték szakadt, vagy ha ez a mozgatás, húzgálás hatására következne be, szintén szakadás van a szigetelt vezetékben. Megfelelő gyakorlattal a szakadás helyét is meg lehet határozni.
2011. ápr. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
A szakadás helyét hogy számolom ki?
2014. jan. 28. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szakadási helyet maximum hullámterjedési paraméterekből tudsz számolni, ha nem férsz hozzá a teljes vezetékhez, hogy pontonkénti méréssel határold be a hiba helyét. Az osztott paraméteres modell (hullámterjedés alapja) viszont sokkal bonyolultabb, mint hogy itt akár csak az alapjait leírjam.
2014. jan. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 karesz_76 válasza:

Legegyszerűbb megoldás:

Veszel egy érintésmentes feszültségvizsgálót. kb: 1500 Ft

A kábelt feszültség alá helyezed. (fázist rákötöd)

A vizsgálóval pedig végigmész a kábelen, ahol elhalhat a csipogás ott van a szakadás.

Ez persze falban futó vezetékek vizsgálatára nem igazán alkalmas, mert a fal a jelet leárnyékolja.

Ha a falban kell vizsgálni, akkor vannak kimondott kábel teszterek, persze ezek nem olcsók. Ára: kb: 40-80.e Ft.

Viszont nem csak a fázisvezetékben tud szakadást keresni, hanem akár a földkábelen is. És elég nagy az érzékelési távolsága.

De múltkor láttam valami hasonlót 10.e Ft környékén is. Azt nem tudom, hogy mennyire jó.

2019. júl. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 karesz_76 válasza:
54%

még annyit akartam írni, hogy Multiméterrel azért elég nehéz szakadást vizsgálni egy 30-100 méteres kábelben főleg ha az be van ásva, vagy be van építve a falba.

Ez a Multiméterres vizsgálat csak olyan kábelnél használható, aminek mindkét vége olyan távolságba van, hogy a műszert rá tud kötni. Ez egy hosszabbítónál megoldható, de a pincéből a padlásra vezető beépített kábelnél már problémásabb.

2019. júl. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 MrPifta ***** válasza:
és ha hol érintkezik, hol nem, akkor fogom látni az eredményből?
2019. okt. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!