Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Közös udvaros társasház...

Kiss István84 kérdése:

Közös udvaros társasház lakásában lakunk. Úgy vettük a lakást hogy 8 amperes villanyóránk és automatáink vannak. Az automata mosógép mellé már nem lehet mikrót kapcsolni. Igaz az, hogy a szolgáltatónak ingyen nagyobbat kellene tenni, ha bejelentjük?

Figyelt kérdés
Többi lakásnál 12 a legkisebb, de főként 16-osok vannak.Mosonmagyaróvári lakás.
2011. ápr. 27. 12:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt hiszem nem igaz. Nekünk fizetni kellett érte, nem is keveset. Hálózatfejlesztési hozzájárulás volt a neve vagy mifene.
2011. ápr. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 homo ludensz ***** válasza:
Tudomásom szerin(csak laikusként mondom) az automata mosógépek korában már nem szereltek fel csak 16A-os automatákat. Ez még a Hajdú- mosógép korszakban volt,tehát nem mostanában. Az hogy ezt ha lecserélik akkor az hálózatbővítésként szerepel vagy sem azt nem tudom.Ha annak akkor fizetős.Mi mikor építkeztünk kértem 3x 20A és kaptunk 3x 16 ot azzal indokolták hogy le van terhelve már az utca. Valószinü hogy nézik a társasház össz terhelését de hogy 8 Amperről mi megy a számomra is talány, az akkor is kevés ha a mai modern hárt. gépek induláskor kiméletesek, de ismerek olyat hogy 1x 25 A van és húsdaráló,kenyérsütő,ipari porszívó kint a fűnyíró s a kútszivattyú rendszeres használatban van.Ha jó a falban a vezeték legalább 20-25 Ampert kérjetek.
2011. ápr. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Bocsánat 10 amperes van,de hát az is nulla.mint említettem, mosógép mellett szinte semmi sem mehet.Dúrvállom.
2011. ápr. 27. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!