Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Félek az áramtól, konnektortól...

Félek az áramtól, konnektortól? Help

Figyelt kérdés

Sziasztok ne röhögjetek ki de ez így van, férjem szerint mániás vagyok.

a lényeg, hogy félek, hogy valami baj lesz ha nem vagyunk itthon

mindent kiszoktam húzni kiv. a tv meg a hűtő

a kérdéseim a következők lennének

honnan tudom, hogy valami baj lesz?

meg sok helyen olvastam dolgokat, hogy leolvad kifüstöl a konnektor ( férjem szerint leolvad meg majd úgy is leveri a biztosítékot)

szóval mi történhet a konnektorral?

már mindent elpakoltam az összes mellől (bútor)


2011. máj. 1. 08:29
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Psichiáter!!!
2011. máj. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
79%
Tavaly piszok mázlim volt. Elmentem a gyerekkel vásárolni. kb. 1 órát voltunk a boltban. Mikor hazajöttünk, elkezdtem kipakolni a vásárolt dolgokat. Közben olyan furcsa sistergő hangot hallottam a gyerek szobájából. Nem tulajdonítottam neki jelentőséget, gondoltam, majd megnézem hogy mi az, ha kipakoltam. Mire bementem, a szekrény mögött lévő konnektor szikrázott és megpörkölte a szekrény hátulját. Azonnal lekapcsoltam az összes villanyórát és szerelőt hívtam. Nagyon nagy szerencse volt, hogy időben hazaértünk. Ja, nem volt bedugva semmi bele, úgyhogy nem tudod megelőzni ha valamelyik szikrázni akar. Azt a konnektort nem használjuk. Még szerencse, hogy a szekrény nem volt teljesen a falhoz téve, mert így be tudtam kukucskálni (mentem a sistergő hang után) hogy mi a szösz van.
2011. máj. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A konnektor kiolvadása egy hosszabb folyamat, amit általában túlterhelés, vagy a vezetékrögzítő csavar lazasága okozhat (kontakt hiba). Ha megolvad a műanyag rész akkor se okoz feltétlenül tüzet, mert olyan anyagból készült, ami magában nem éghető, de az égést táplálja.

Az állandó kihuzgálással meg több kárt okozhatsz, mint hasznot, mert így meg a dugvillák mehetnek tönkre, és esetleg kilazul az aljzat a fali dobozból.

Ha nagyon erős a fóbiád, akkor beszéljetek egy villanyszerelővel, és építtesssetek be egy főkapcsolót, ami az állandó üzemű fogysztókon kívül (kazán, hűtő) mindent kikapcsol, ha elmentek otthonról. Ez még hasznos is lehetne, mert a berendezések készenléti áramfelvétele is többszáz forintnyi fogyaztás havonta! Gondolok itt a TV-re, mobil töltőkre, laptop töltőre...

2011. máj. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A második válaszolónak fel volt fűzve a dugaszoló aljzata, vagyis több volt egymás után kötve, azért tudott sercegni miközben semmi se volt bedugva bele! Egy távolabbi konnektorban viszont volt fogyasztó. Ez pont az előzőekben leírt kontakthiba, amit ott is bizonyára egy meglazult kötés okozott! A régebbi alumínium vezetékezésnél gyakori volt az olyan hiba, mert az alumínium egy idő után "megereszkedik" és a kötés meglezul, amit néhány évente illik ellenőriztetni, és a kötéseket utánhúzni! Így elkerülhetőek a melegedések, amik ráadásul túlfogyasztást is okoznak.


Kedves kérdező, tovább növelem a fóbiádat ha elárulom, hogy kötések, és ezzel potenciális veszélyforrások nem csak a konnektorokban vannak, hanem a lakásban mindenfelé elhelyezett kötődobozokban is!


Azt tudom ajánlani - a főkapcsolón túl - hogy ötévente ellenőriztessétek az elektromos hálózatot a lakásban egy villanyszerelővel, és akkor nyugodtan alhattok!

2011. máj. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

nekem mindig azt mondják, hogy semmi baj nem lehet mert kb 10-12 éves lehet a rendszer teljesen újra van kötve minden meg kicserélve meg , hogy lekapcsolnak a biztosítékok

a konnektorokat meg nem terhelem túl

2011. máj. 1. 09:27
 6/9 A kérdező kommentje:

ha jól emlékszem 4 éve volt ellenőrizve minden

a kötő dobozoknál mi lenne a baj?

2011. máj. 1. 09:40
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

A hűtőt kiszoktad húzni? Ez most komoly? A TV-t még csak megérteném.

Amúgy igen, ha gyakrabban ki-be huzigálod, azzal csak nagyobb kárt tesztek vele.

Javaslom ilyenkor, hogy több, biztonsági megoldást építsetek be, pl. túlfeszültség védelemmel ellátott konnektort, jól szigetelt legyen, stb.

Ahogy látom, a vezetékeket nem kell még ellenőrizni, mert azzal is lehet baj, ha olvadni kezd.

Én azt ajánlom, hogy menj el egy elektronikai szaküzletbe, pl. a Conrad-ba, és ott beszéld meg egy eladóval, hátha mást is tud mondani neked.

2011. máj. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
36%
Menj pszhiológushoz! gyorsan te kényszerbetegségben szenvedsz
2011. máj. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
amit még tehetsz hogy veszel minden szobába füst érzékelőt, ha ennyire félsz
2011. máj. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!