Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A filmes fényképezőgépeknek...

A filmes fényképezőgépeknek van jövője? Lehet majd még filmet kapni, lesz még olyan hely, ahol előhívják?

Figyelt kérdés
Most tervezek olcsón egy jó állapotú filmes fényképezőgépet venni. Bár sok hátránya van a digitális gépekkel szemben, sok előnye is van. Kérdés, hogy 1-2 év múlva még fogom tudni használni?
2011. máj. 12. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:
mi az előnye a filmesnek? a digitális szebb képeket készít és azt is előlehet hivatni rendes fényképnek.
2011. máj. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem mindig is lesz. Otthoni felhasználásra nem igazán, de művészi célokra igen. Csak meg kell fizetni.
2011. máj. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A filmes hátlapok felbontása sokkal nagyobb, technikai fotózásban még jó darabig ász lesz. De sokkal drágább technika és ma már egyre kevesebb helyen lehet filmet kapni. Szerintem hobbi célra túl sok kötöttség, művészeti célra viszont akkor érdemes, ha magad is laborálod a képet. Igazából nem nagy plusz költség, csak nagy a helyigénye a labornak...
2011. máj. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak érdekességképpen:

Van itthon néhány régi családi fotó. Az egyik egy 70 éves háborús csoportkép, kb. 100 katonát ábrázol, 10X7cm lehet a méret.

Beszkennelve, kinagyítva az arcok jól felismerhetőek. Ez nem tudom, hány Mpixeles felbontásnak felel meg a digitális technikában, de én nagyon meglepődtem a minőségen.

2011. máj. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!