Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A lányokat érdekli az elektron...

A lányokat érdekli az elektronika (részletek lent)?

Figyelt kérdés

Egyrészt arra értettem,


1) mint tudományág (pl miért ráz meg a bevásárlókosár, hogyan működik a szikráztatós öngyújtó, mi micsoda és miért van egy elektromos készülékben)


2) mint gyakorlatilag alkalmazott eszközök összessége, és azok különböző tulajdonságaik.


Van olyan lány, aki ilyesmiken szokott gondolkodni?


2011. máj. 15. 02:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze. Bár ez a miért ráz a bevásárlókosár már-már degradálóan együgyű kérdésnek hangzott. XD
2011. máj. 15. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen.

Én pl. szívesen szerelnék ilyeneket http://www.youtube.com/watch?v=lYkn5ol_-7Y

2011. máj. 15. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló!


Aranyos vagy :)

Ez a clock tele van felületszerelt alkatrészekkel, nehéz szerelni. Amúgy hány éves vagy, és milyen suliba jársz? Mi leszel, ha nagy leszel?

2011. máj. 15. 04:19
 4/9 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: Az elméleti háttere is érdekel?
2011. máj. 15. 04:20
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak azert, mert valaki lany meg nem jelenti azt, hogy tok hulye az elektronikahoz es a termeszettudomanyokhoz. En pl villamosmernoknek keszultem (aztan orvos lett belolem :)) viszont szamtalan olyan fiu ismerosom van, akik bolcsesz beallitottsaguak. A nemek nem jelentenek semmit.
2011. máj. 15. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
nyammm nyammmm
2011. máj. 15. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Nem tudom, mi az a "felületszerelt alkatrész" :) De ne bátortalaníts el :)


Szóval úgy általában érdekel, hogy az ilyen mitől megy, mármint hogy mitől lesz mondjuk stabilan kirajzolható a kép, hogy lehet programozni..


De én nem vagyok normál eset. Apukám mesterember, már ovis koromban is szerettem szétszerelni meg összeszerelni dolgokat. Nem egy számítógépet raktam össze alkatrészekből (nem tanultam suliban, lehet, hogy akkor kevésbé lettem volna bátor.. De googli a barátom).

2011. máj. 15. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Informatikus vagyok (ezen belül hardver és szoftver is simán) hobbi asztalos, barkácsmester vagyok, szakma szerint hangtechnikus leszek, és kaszkadőr képzésre készülök.

Emellett menyasszony vagyok

Még valami kérdés? :D 20/L

2011. máj. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lány vagyok, de sokkal jobban értek a témához, mint a kérdező. :)


"1) mint tudományág (pl miért ráz meg a bevásárlókosár, hogyan működik a szikráztatós öngyújtó, mi micsoda és miért van egy elektromos készülékben)"


Az elektronika nem "tudományág", hanem alkalmazott tudomány, technológia.


A rázós kosár és a piezzós öngyújtó a fizikán belül az elektromosságtanhoz tartozik (nem az elektronikához). Az elektronika olyan kisfeszültségű áramköröket jelent, ahol az elektromos árammal jelfeldolgozást végzünk. Tehát már egy villamosmotoros meghajtás sem elektronika (hanem elektrotechnika), mert ott az elektromos árammal energiát továbbítunk, nem jeleket.

A mai elektronikus áramkörökben szinte mindig vannak különböző félvezetők is, amelyek az elektronikus jelfeldolgozás modern eszközei (régebben relék vagy elektroncsövek szolgáltak erre).


A "szikráztatós" (tűzköves) öngyújtónak pedig semmi köze még az elektromossághoz sem.


És persze azt is tudom, hogy mi az a felületszerelt technológia. :)


Egyébként mérnök vagyok.

2011. máj. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!