Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Standby / offline üzemmód?

Standby / offline üzemmód?

Figyelt kérdés

Méricskéltem és számolgattam a napokban, mennyi energiát fogyasztok standby üzemmódban egy év alatt, és ~320kWh jött ki ami durván 15k pénz. Van egy teória miszerint, a gyakori áramtalanítás majd újra feszültség alá helyezés hosszú távon káros.


Na most ha ez igaz és emiatt tönkre megy pl. egy TV-m akkor annak pótlása 50k, mondtam egy számot. Valakinek valamiféle tapasztalat? Megéri feszültségmentesíteni, vagy marad a standby?


2011. máj. 18. 23:16
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
robot vagy?
2011. máj. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
amúgy nekem egyszer emiatt csesződött el az inverter az lcd tv-mben, mert minden nap áramtalanítottam a főkapcsolóval. 30k-m bánta.
2011. máj. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem vagyok robot te lökött :D

Csak ami cucc értem van ennyit esznek standby módban.

Amúgy egyszer áramszünet után visszajött úgy az áram hogy kilökte a számítógép tápját... ezért kérdeztem most meg bár sok a fogyasztás így, de ha károsodik a kapcsolgatások miatt akkor had fogyasszon.


Nem mintha érdekelne, mert nem sok vizet zavar, de környezetvédelmi szempontból sem mind1. Biztosan több energiába kerül egy készülék legyártása, mint amennyit standby elfogyaszt az élete során.

2011. máj. 18. 23:49
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
de amúgy elhanyagolhatóan kevés energiát fogyaszt úgy. nem véletlenül nem tesznek főkapcsolót az újabb cuccokra. én tapasztaltam, hogy úgy taccsra vágódhat, ha kikapcsolgatom, azóta mident úgyhogy standby-ban, nem piszkálok semmit
2011. máj. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mutasd a számolást, ez kb 35-40W készenlétnek felel meg, szerintem elnéztél valamit.
2011. máj. 19. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Megmértem fogyasztásmérővel.

Mondjuk ennek fele a szünetmentes táp (UPS) autonóm működése miatt mehet el, mert időnként magára tölt. Azontúl a feszvédett oldalán rajta van TV, DVD, aprócseprő... szünetmentes oldalon, számítógép mindenestül: internet, nyomtató, szkenner, hangfal, stb... igen 35wattot kóstál így az egész. Ez évente 15k körüli. De ha kikapcsolgatom, akkor a legolcsóbb dolognak is, leggyakrabban 3évente szabadna tönkremennie, hogy megérje a kapcsolgatás...

2011. máj. 19. 20:36
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

"Van egy teória miszerint, a gyakori áramtalanítás majd újra feszültség alá helyezés hosszú távon káros. "

Ez nem elmélet, hanem így van. A ki-be kapcsolás a legnagyobb sokk a készülékeknek.

2011. máj. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köcce az infókat!

Akkor minden marad standby :D

2011. máj. 21. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!