Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a különbség az akkumulátor...

Mi a különbség az akkumulátor és az elem küzött?

Figyelt kérdés
2009. márc. 14. 21:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az akkumulátor újratölthető.
2009. márc. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
Így van az akkumlátort sokszor újra lehet tölteni, megfelelő adapterrel, az elemet viszont lehet kidobni miután lemerül.
2009. márc. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
66%

Gazdaságosabb az akku, mert többször is tölthető, de a hagyományos elemet lemerülésük után azért ne dobjuk ki, mert nem akármilyen környezetszennyező hatása van.

Számtalan helyen vannak kitéve gyűjtők az elhasznált elemek számára, valamint az iskolákban is szoktak lenni gyűjtési akciók.

2009. márc. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
26%
Azért nem kellett volna lepontozni, mert nem írtam oda, hogy el kell vinni a szelektív gyűjtőbe a lemerült elemeket. Egyébként kiváncsi lennék, hogy valójában hányan teszik ezt meg. Két rossz ceruzaelemet pakolgatni, meg szaladni vele az erre kijelölt helyre, amiből alig van.
2009. márc. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
59%

Félreértés ne essék, nem én pontoztalak le, csak kiegészítettem a hozzászólásodat.

Egyébként én is dobtam már ki szemétbe lemerült elemet, de ha tehetem inkább a megfelelő gyűjtési alternatívát használom.

Általában nem csak a hozzászólók értékelnek, hanem az a sok-sok olvasó is, akinek nincs saját véleménye, vagy nem teszi publikussá, ha van neki...

2009. márc. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ezek szerint,akkor nincs újratölthető elem?
2009. márc. 15. 17:26
 7/13 anonim válasza:
35%
Ujratölthető elem van, ugyan olyan mint a rendes ceruza elem csak ujratölthető(felvan rajta tüntetve) arról is felismerhető hogy rávan írva pl.: 2100mAh vagy 900mAh stb , vagyis akkumlátor, töltővel eggyütt szokták árulni általában 4db os . Az alkáli elemeket duracel , energizer stb. Nem szabad ujra tölteni mert szét robbanhatnak!
2009. márc. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
De ha újratölthető,akkor már nem lehet elem,csak akkumulátor!!
2009. márc. 19. 17:10
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az "Újratölthető Elem" az igazából az nem elem, hanem AKKUMULÁTOR!

Az elem (általában AA vgy AAA) 1,5V míg az akku 1,2V de működik pl. egy fényképező gép ugyanúgy működik elemről is és akkuról is, csak az a kérdés melyik bírja tovább, melyik éri meg jobban!

Általában mind az elemnél, úgy az akkunál is az ára arányban van a teljesítménnyel, annak ellenére is hogy mindkép akkura az van írva pl. 2200Ah.

Minél nagyobb az Ah (AmperÓra)értéke annyival tovább működik az eszköz.

Az akkumlátor működési ideje függ:

-Ah

-Gyártó(Noname/Márkás)

-Újta töltések számától

-Akkumlátor töltőtől(pl.gyorstöltő, akkukezelés v. normál)


Akkut inkább nagyobb teljesítményű eszközökbe

Pl. fényképező, vaku, kisautó...

Elemt inkább kis teljesítményű eszközökbe

Pl. fali óra(elemmel 1,5év akkuval 2-3hónap önkisülés miatt)

Szerintem kimerítettem a kédést... :)

2009. márc. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Előzőnek!

Én is így tudom,de már nem harcolok miatta.A sok süketnek nem lehet megmagyarázni,hogy az akkumulátor az nem "újratölthető elem".Bár a fülemet még mindig ugyanúgy sérti ez a hozzá nem értés.

2009. márc. 21. 18:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!