Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy objektívnél mit jelent ez...

Egy objektívnél mit jelent ez a sok betű meg szám meg stb?

Figyelt kérdés

PL : Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS (OEM)

Légyszi irjátok le hogy itt mi mit jelent.

pl mit jelent az hogy : EF-S , meg az hogy 18-55mm meg stb..

tudom hogy eléggé amatőr kérdés de még nagyon kezdő vagyok :D előre is köszi a válaszokat:D


2011. máj. 23. 21:01
 1/3 anonim válasza:

Érdekes, hogy nem érkezik válasz.

Én sem tudom ezeket, de nemrég vettem egy fényképezőt, és előtte olvasgattam.

Az EF-s gondolom még a nevéhez tartozik, a Canon kit obijainak EF nevet ad.

A 18-55 az a látószög nagysága. Ez hagyományos filmes méretezéssel 28-90 mm-es.

Biztos van oka, hogy ekkora, meg más gyártó is ilyeneket csinál, de amúgy ha már nagylátószögű kit obiról beszélünk, igazán kezdődhetne 15-tel, az 25 mm-nek felel meg.

Egy gagyi kompakt is tud ennyit, és ha egy szobában kell csoportképet csinálni, jól jön az extranagy látószög.

Az f a fényerő.

Gondolom, ez attól is függ, mekkora a lencse, mert sokkal rosszabb beépített optikáknál is van ennél kisebb f érték (ez minél kisebb, annál jobb) de azoknál a felület is kisebb, ami gyűjti a fényt.

Kit-eknél ez elég jó fényerő, az ennél jobbak 5-ször annyiba kerülnek. A 3,5-5,6 ; a nagylátószög, és a tele állás két szélső értékét jelenti.

Tehát az 5,6 a nagyobb szám, így tele állásban értelem szerűen (mivel szűkebb a nyílás, ahol bemehet a fény) kisebb a fény, amit a lencse össze tud gyűjteni.

Az IS a Canon objektív stabilizátorát jelenti, hasznos cucc.

Majd gondolom jönnek még hozzáértőek is, mert én nem vagyok benne annyira ezekben.

2011. máj. 24. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kicsit kiegészítés meg ismétlés:


EF-S: a bajonett típusa. Ez fehér pöttyös objektív, vagy az APS-C vázakra lehet feltekerni. Van még az EF (piros röttyös), ilyenek az L-es (azaz profi) lencsék és az összes full frame-re szánt objektív. Ahova EF-S felmegy, oda EF is (kétpöttyös vázak).


18-55 a gyújtótáv. Azért nem kezdődik alóla, mert drága lenne. Egyáltalán azért megy le 18-ig, mert az APS-C vázakra könnyebb objektívet csinálni a kisebb képkör miatt. Ez is elég nagylátó.


Az f a rekeszérték, itt is ár kérdése. Ott a 17-55 f2.8, meg lehet nézni, mennyibe kerül. Ennek ellenére ezek jobb minőségű optikák, mint általában a beépítettek. A minőséget elsősorban a képalkotás határozza meg.


IS: stabilizátor.


Lehet még USM is, ez sokkal gyorsabb és hangtalan fókuszálást jelent, valamint manuális fókuszkorrekciót automata fókusz állásban.


Az OEM azt jelenti, hogy nincs hozzá gyári csomagolás, mert mondjuk szétbontott kit része vagy valaki visszaküldte a webshopnak.


Örülj, hogy nem Nikonos vagy, ott sokkal több a betű.

2011. máj. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

[link]


Canon


DO: „Diffractive Optics” - olyan objektív, amely hagyományos társainál kisebb és könnyebb felépítésű. Előnye továbbá, hogy a kromatikus hibákat szinte teljesen kiszűri. Hátránya, hogy drágább és hajlamosabb a becsillanásokra (flare hatás), valamint esetenként zavaró mintájú lehet a bokeh (háttérelmosódás). Az objektív feliratában szereplő DO betűkön kívül a zöld díszítőgyűrűről is fel lehet ismerni.

EF: „Electro Focus” - olyan objektívek, amelyek az EOS rendszer részei, az AF motor immár az objektívben van, nem a fényképezőgépvázban és nincs mechanikus összeköttetés váz és objektív között (mint a Nikonnál a „csavarhúzó”). A rekeszvezérlés elektronikus módon történik, nem blendeállító gyűrűvel.

EF-S: „Electrofocus Small” - lásd EF. Az APS-C érzékelőkhöz tervezett, kisebb kört rajzoló objektívek jelölése. Az EF-S optikák nem használhatóak a Canon FF (Full Frame, azaz teljes Leica képkocka - 36 x 24 mm méret) gépvázaival.

EOS: „Electro-optical System” - a Canon újabb, elektronikus rendszere, amely többek között lehetővé tette az automatikus élességállítást az EF rendszerű objektívekkel. A régebbi FD bajonett leváltója. 1987-ben vezette be a gyártó, s itt immár nincs mechanikus kapcsolat váz és optika között.

FTM: „Full-Time Manual Focus” - egyes objektíveknél bármikor belenyúlhatunk, finomíthatunk az automatikus élességállításba kézzel, az élességállító gyűrű elforgatásával anélkül, hogy azt előzőleg MF (manuális fókusz) módba kellene kapcsolnunk.

IS: „Image Stabilizer” - képstabilizátor. A Canon objektívjeibe építi a képstabilizáló elemet, ami általában egy giroszkópból és egy mozgatható lencsetagból áll. 2 és 5 FÉ közötti előnyt adhat objektívtől és helyzettől függően. Csak a kéz remegését kompenzálja, az elmozduló témát nem.

L: „Luxury”, azaz luxuskivitel az objektívek esetén. Az L-es optikák általában időjárásállóak, lencséiken speciális bevonat található és kivitelezésükben, felépítésükben is tartósabbak, mint a nem L-es objektívek. Ismertetőjelük a piros díszítőgyűrű az objektív elején. Minden L-es optika tartalmaz vagy egy fluorit, vagy egy különlegesen alacsony szórású lencsetagot és egy vagy több aszférikus elemet.

MP-E: „Macro Photo Electronic” - a Canon 1-5x nagyításra képes MP-E 65 mm objektíve egyedülálló a dSLR világban az 5x nagyítási képességével. Az „E” szuffix az elektronikus rekeszvezérlésre utal. Ez az objektív manuálisan fókuszálható, ezért nem EF jelölésű.

TS-E: „Tilt/Shift Electronic” - speciális objektívek, amelyek eltolható optikai tengelyűek. Általában épületfotózáshoz, műszaki fotókhoz, de nem ritkán tárgyfotózáshoz is használatosak. A mélységélesség és a perspektivikus torzítások kreatív módosítása lehetséges velük. Automatikus élességállításra nem képesek felépítésük miatt, ezért nem EF jelölésűek. A rekeszállítás elektronikus módon történik („E” szuffix).

USM: „UltraSonic Motor” - 1987-ben a Canon által elsőként bevezetett élességállító rendszer, amely halk, gyors és pontos működésű, valamint alacsonyabb energiafogyasztású, mint a hagyományos, mikro motoros rendszerek. Két fajtája van: gyűrűs USM és mikro motoros USM. Előbbi lehetővé teszi a Full-Time Manual Focust.

2015. máj. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!