Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Angliában az angol konnektor...

Angliában az angol konnektor kicserélhető a magyar típusra?

Figyelt kérdés
Hosszabb időre Angliába utazom, ezért szükségem volna átalakítóra - ám mivel hogy az állítólag igen drága (4000 Ft), az jutott eszembe, hogy ha lehet, magát a konnektort cserélném ki a magyar típusra (sőt akkor már több dugaljasra). Biztonságos lehet ez? Ott is 220-as a konnektor, két fázissal, meg egy földdel?
2011. máj. 29. 00:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább vedd meg 4000 Ft-ért mint, hogy megrázzon az áram.
2011. máj. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló aggódott a biztonságodért, de ne aggódj.

Ugyanaz a villamos hálózati feszültség és érintésvédelmi mód használatos mint nálunk.

A dugócserét azért bízd hozzáértőre, mert a kérdésedből ítélve nem vagy jártas a villamosságban (hazánkban is és ott is egy fázisról működnek a háztartási készülékek).


Itt egy kis segédlet:

[link]

A zöld, zöld sávos, szaggatott zöld, zöld/sárga jelű eret a vastag csatlakozóba kell kötni. A biztosítatlan vékonyabbhoz kék, a maradék a biztosítékhoz.

2011. máj. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Persze ki lehet cserélni, de az átalakító nem 4000, hanem 400 Ft.

[link]

2011. máj. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Másodiknak: én úgy tudtam eddig, hogy a zöld-sárga csíkos a föld (amit igen, a vastaghoz kell kötni) a kék és a barna vezeti effektíven az áramot. Az ábra amúgy angol konnektort ábrázol? Nekem legalábbis nem magyarnak tűnik (amúgy valóban nem vagyok végzett szakember, viszont szakember segítségével már raktam össze pár hosszabbítót és cseréltem ki konnektorokat is).

Harmadik: én is megtaláltam ezt a 400 Ft-os terméket, de szerintem ez nem az, amire gondoltam. A képen angol mamás - magyar papás van, nekem pont fordítva kell.

2011. máj. 29. 11:22
 5/8 A kérdező kommentje:
Utolsónak: megnéztem még egyszer, már látom igen, mindkét fajta van, én kérek elnézést. Akkor viszont az ismerősömet nagyon átverték!
2011. máj. 29. 11:25
 6/8 anonim ***** válasza:
2011. máj. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én vettem egy otthon egy fordítót 3.000 környékén és hoztam hozzá egy meglévő 6-os hosszabbítót. Egyszerű átalakítót itt is tudsz venni az 99 penny-s boltban 99 penny-ért, de azon nincs földelés. Viszont ha bármit itt veszel, akkor az angol csatlakozós lesz!
2013. febr. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2013. febr. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!