Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van egy elektromos bojlerünk!...

Van egy elektromos bojlerünk! Ha az éjszakai vilanyórára van kötve akkor nem melegiti a vizet! A biztositékot ki lehet cserélni ha le van keresztbe plombálva?

Figyelt kérdés
2011. jún. 13. 19:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha letéped a plombát, akkor az áramlopásnak minősül!

Ha tényleg ott a baj, akkor azt díjmentesen kell javítania az áramszolgáltatónak!

2011. jún. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy csak az éjszakai árammal nem melegít, kipróbáltad másképp?
2011. jún. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A biztosítékot nem cserélheted.

Bejelented az áramszolgáltatónak hogy gond van vele és megcsinálják.

Ha esetleg úgy van leplombázva hogy le is van kapcsolva, akkor nem is fog fűteni a bojlered.

Esetleg több infót adhatnál. A kérdésed alapján próbáltad nappaliról is és azzal ment (vagy nem, de így lehet értelmezni az irományod).

2011. jún. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

Az úgynevezett éjszakai(ugyanis a 90-es évek végén teljesen megszűnt az éjszakai fogyasztás) mérőn nincs biztosíték és semmi amit cserélni kell rajta! Maximum a kismegszakítóját lehet cserélni, de azt az áramszolgáltató végzi mert az ő hatáskörük de annak esélye hogy elromlik szinte nulla.

Próbáld ki a bojlert állandó áramra kötve hogy kizárható legyen ennek meghibásodása, ha működik akkor keresd csak a vezérelt áramkör hibáit.Vezérelt kör hibakeresése már bonyolultabb, ugyanis mint már írtam nem éjszaka kapcsolják be hanem a nap 24 órájában bármikor amikor épp nincs csúcsfogyasztás(ezért az új neve a csúcskizárásos vezérelt fogyasztás), ez lehet 10 perc de lehet 2 óra hossz is és kiszámíthatatlan mikor történik meg így sokat kell várakozni felette.Lehet épp ezért nincs melegvized sem, ugyanis ha elfogyasztod sosem tudni mikor kapcsolnak rá megint és mennyi ideig!!

2011. jún. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kőszike a segitséget! Az a hejzet hogy rákőtőttem a nappali áramra is és ott tökéletesen mükődőtt!
2011. jún. 13. 20:05
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

Tehát működik.Akkor ahogy már írtam türelmesen -várakozva megvizsgálod(vizsgáltatod) a vezérelt kört.

Ha hibás akkor óráig te, óra után a szolgáltató javít.

De tapasztalatból mondom hogy szerintem semmi baja csak mint mondtam hamarabb elhasználod a melegvízet mint ahogy rákapcsolnának.Javaslom is hogy szüntesd meg és köttesd át nappali áramra, hiszen mindent összevetve jobban jársz!

Mióta nem éjszakai a pénzbeli megtakarítás is minimális tehát nincs értelme .

2011. jún. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az éjszakaiban nincs ám mindig áram. Időnként kapcsolgatják.

Ha elég türelmes vagy, menni fog.

2011. jún. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt simán megteheted, hogy egy villanykörtét rákötsz a vezéreltre a bojler mellett, így látod, mikor kapcsolják be.

A nappali/vezérelt között van azért különbség, itt mifelénk 46/29 Ft.

2011. jún. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Valóban elhanyagolható a megtakarítás vezérelt fogyasztás esetén ebből a szempontból nem éri meg, ráadásul melegvíz sem állandó-ha sokat fogyasztasz nem tud újra felmelegedni.

Példaként a saját esetemet hoznám fel:

Gondoltam rá hogy felújítás során át kellene állni vezérelt fogyasztásra.Bementem az ügyfélszolgálatra és átszámoltuk a dolgokat.Jelenleg 12560Ft/hó a vill.számlám, ha a bojlert átteszem vezéreltre akkor összesen 10890 Ft/hó számlát kapnék.Tehát havi 1600 ft körül spórolnék.Hát akárhogy nézem nem éri meg, még úgy sem hogy a kiépítés anyagárban meglenne egyéb költségek nélkül mert áramszolgáltatói dolgozóként azt házon belül letudnám!

2011. jún. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!