Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik gép lehet jobb Nikon...

Melyik gép lehet jobb Nikon D3100 vs Canon 1100D?

Figyelt kérdés
e két gép között gondolkodom,melyiket lenne érdemes venni,tapasztalatok?
2011. jún. 22. 10:59
1 2 3
 1/21 Loach ***** válasza:

itt egy összehasonlító:

[link]


Attól függ mi a fontosabb. Én a Canon-t választanám, mert tovább bírja, és elhanyagolható a hátránya (számomra) a Nikonhoz képest, videózni meg nem fényképezővel szeretnék. Ha picit is értesz angolul, a fenti linken a saját preferenciáid szerint tudsz mérlegelni.

2011. jún. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
ezt a linket néztem és ez egy nagy badarság ez a külömbség,mondta egy fickó hogy ebben a kategóriában szinte akkora külömbség van hogy egy hajszálnyi,akár melyiket is veszem szart nem fogok venni,közben már néztem színzaj teszteket is és tényleg majdnem észrevehetetlen külömbségek vannak
2011. jún. 22. 20:45
 3/21 A kérdező kommentje:
meg mindenhol mást írnak,más értékelést adnak a gépekre,de minden gépnél úgy van hol szidja az egyik hol dicséri a másik,egyik fórumon szar a másikon tuti,viszont egy fórumon jobban dícsérték a canont,mert még profi fotósok is mondták hogy jó kis gép
2011. jún. 22. 20:47
 4/21 Loach ***** válasza:

Igazából ez a két gép a legelismertebb és legjobb is. Kb. ugyanazt tudják. AKi a tanácsot adta neked, nem mondott hüyleséget. Bármelyikkel jól jársz...Aztán meg ha továbblépsz, akkor már úgyis tudni fogod, hogy mi kell. Én azért választanám a Canont, mert az valóban többet bír (üzemidő) illetve olyat már láttam, ismerem valamennyire.

Ha nagyon nem tudsz dönteni, akkor nézd meg, hoyg melyikhez tudsz hozzájutni olcsóbban.

2011. jún. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Loach


Én mind kettőt kit ben néztem a nikon d3100 18-55mm és 55-300mm kit ben van a canon 18-55mm és 55-250mm kit,az ár diferencia egy két ezer forint a két gép között,bár ez is attól függ honnan rendelem,mert egy cégtől a nikon 10EFt al olcsóbban ki jön,a nikonak pl még annyi az előnye hogy 3 év garancia van rá,míg a canonak csak 1év,viszont canonon filózom.

2011. jún. 23. 11:00
 6/21 Loach ***** válasza:
Akkor válaszd nyugodtan a nikont, nem fogsz mellé. A dupla obis kit-ekkel azért vigyáznék, mert ezek az obik azért annyira nem jók. Igaz, kezdésnek megteszik, ha meg megtetszik, és belejössz meg minden hasonló veszel magadnak jobb obikat. Szal akkor nyugodtan válaszd a Nikont, jó gépet fogsz kapni a pénzedért. Menj el egy boltba, és fogd meg őket. Az is fontos, hogy melyik, hoyg esik enekd kézre...próbáld ki és meglátod. Rosszul itt már nem tudsz dönteni.
2011. jún. 24. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Loach


na már megint,akármikor akárkit kérdezek,hol jók a kit obik hol rosszak,döntsük már el akkor hogy most hogy van,van egy ismim és elég jól nyomja,3 éve fényképez és egy canon gépe van egy 18-55mm es kit obival és azt mondja nem olyan rosszak mint ahogy mondják,sőt olvasgattam pár tesztet és töb helyen is dícsérgették pl a canon 55-250mm es kit obiját.

A nikon tudom nem rossz gép de pl hiányzik belőle a expo sorozat ami a hdr képhez kell,és a magyar menü,legtöbb előnye a 3 év garinak van,mert amúgy kezd bejönni a canon 1100d ami szerintem nem sokkal kevesebb,olyan klasszikus,és ezt a gépet külföldi oldalon dícsérték profik is.

2011. jún. 24. 11:55
 8/21 Loach ***** válasza:
Ne értsd félre, nem azt mondtam, hogy hulladékok, de logikus, hogy nem profi obik vannak a kitben, mikor egy jó obinak az ára több, mint az egész kit-é vázastul mindenestül...
2011. jún. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Loach ***** válasza:
Szerintem nem kevesebb a Canon, mint a Nikon. Kb. ugyanazt tudják. Valamiben a Nikon tud többet van amiben a Canon. Attól is függ, hogy bent fényképezel, vagy kint, tájat, vagy csak kissebb kompozíciót stb...Meg kicsit oylan ez is, hogy kinek a pap, kinek a papné. Én minden esetre félretettem magamnak egy Canon 1100D-t egyik ismerőssel, és a jövő hét végén összemérjül egy Olympos E-PL1-el, aztán amelyi kjobban bejön, azt veszem meg... :)
2011. jún. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Loach


ha meg van az az összehasonlítás írj már róla légyszi,nagyon érdekelne hogy szerepel a kis canon,és neked vagy valami ismidnek nincs tapasztalata a nikon d3100 al?

meg még annyi mivel nem vagyok annyira jártas az obijektívekben,szerinzed mennyi külömbség lehet az 55-250mm és az 55-300mm között már úgy értem az az 50mm külömbség jelentős lehet?

2011. jún. 26. 10:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!