Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen anyagú karórát vegyek,...

Milyen anyagú karórát vegyek, ha fémérzékeny vagyok?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy órát és a számlapjának hátulja fém és kiütötte a bőröm elég rendesen. Van olyan óra, aminek nem fém a bőrrel éintkező része? Vagy le lehet kezelni valamivel az órát, hogy ne üssön ki?
2011. júl. 20. 14:54
 1/6 anonim válasza:
Vannak ezek a most divatos szilikon pántos karórák,szerintem azoknak a hátulja is ilyen szilikonos bevonatú. De ez nem biztos. Ez a tippem van! :/
2011. júl. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Először is tudnod kéne,hogy milyen fémekre vagy allergiás (bőrgyógyász-teszt),azokat nyilván kerülni kell.Egyébként az ilyen dolgokban,mint a karóra,divatékszerek (nem nemes fém),farmer gomb,csatok...stb;a leggyakrabban előforduló allergiás reakciót kiváltó fém, a nikkel.Keresd azokat,amikben nincs.Mindig feltüntetik,ha az adott dolog (óra,fülbevaló,nyaklánc) nikkelmentes;rá szokták írni.

Egyébként ha nem akarod,hogy kidobott pénz legyen amit az óráért adtál,akkor a bőröddel érintkező fém részeit nyugodtan lekenheted vékonyan színtelen körömlakkal,így egyfajta bevonatot képezel és nem fogja irritálni a kezed.

Én is fémérzékeny vagyok,én a fülbevalóimmal szoktam ezt csinálni.A legolcsóbb jó megoldás.Remélem segítettem!

2011. júl. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Első: nem tetszenek a szilikonos órák, de köszi!

Második: köszi, szerintem akkor le fogom kenni körömlakkal (az az érdekes, hogy mindenféle anyagú bizsukat hordok és még sosem volt ilyen problémám). Na mindegy, reélem beválik a körömlakk!

Szép napot nektek!

2011. júl. 20. 15:09
 4/6 anonim ***** válasza:

Használhatsz "pilótaszíjat" is, többféle dizájn van, férfi/női. Itt egy:

[link]

2011. júl. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
csinálj virsliből szíjjat, és abba illeszd bele az órát, és így még finom is lesz :D
2011. aug. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

tudom, régi a kérdés, de hátha valaki belefut, aki hasonló gonddal kűzd.

A körömlakk módszerről hallottam, de nekem nem igazán vált be, idővel lepergett.

Én egyszerűen leragasztottam leukoplasttal az óra hátulját.


Ugyanígy leragasztom a nadrágokon a fém gombok bőrömmel érintkező oldalát.

Mióta megjelentek ezek a kineziotape-tekercsek, azóta azt használom. Az még mosható is pár alkalommal.

2023. jan. 16. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!