Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kis szivatyúmotor összekötése?...

Kis szivatyúmotor összekötése? (Többi lent) Lécci az életem függ rajta.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy kis szivattyúmotorom.Arra kényszerültem hogy szét kellet vágni a drótot(erre most nem térek ki, de nem is ez a lényeg.)Most össze kéne BIZTONSÁGOSAN illeszteni..Úgy csináltam hogy szétvágtam van benne:barna,kék,sárdga drót és levágtam a külső szigetelést a külselyéről meg a drótról is levágtam a gumi szigetelést.Ezt mind 2 oldalon megcsináltam.Aztán úgy illesztettem össze a rézkábeleket hogy a sárgát a másik oldali sárgával összepödörtem és be szegetelőszallagoztam jó vastagon.Majd a többi dróttal is ugyan ezt megcsináltam.Végül tettem még rá egy külső védőréteget(szigetelőszalagból).nahmost.Ez így jó?Nem ráz meg ha ára alá helyezem?Ha igen mit kéne mást csinálni?

Előre is köszönöm a KOMOLY válaszokat.


2011. júl. 29. 13:30
 1/10 lambo96 ***** válasza:
Ha jól körbeszigetelted nem lehet tőle semmi bajod :)
2011. júl. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha nem kap vizet akkor nem fog rázni ha a színeket helyesen kötötted össze.


Mivel a szigetelőszalag nem vízálló és lengő kábelt nem lehet toldani, innentől fogva szabálytalan amit csinálsz és egyébként se garantálhatom neked hogy nem fog beázni a szigetelőszalag.


Házipraktika: Ha már mégis így jártál, keress egy darab slagot ami ráhúzható a kötésedre úgy hogy 5-5 centit túlnyúlik rajta az ép kábelrészen, és nyomd ki sziloplaszttal. A kábel így sem lesz teherbíró, de legalább vízmentes.

2011. júl. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Vizet egyáltalán nem fog látni.Azt garantálom de nem szeretném hogy egy ijen kis szar miatt esetleg az életemet veszteni..Esetleg ha mégis megrázna.Belehalnék?
2011. júl. 29. 13:40
 4/10 anonim válasza:
220V-ra megy vagy van hozzá valamilyen adapter? Ha adapteren keresztül kapja az áramot, akkor nem rázhat meg. A szivattyú gondolom valamilyen folyadékot szivattyúzik. Ez hogyan van megoldva? Csövön szívja be, vagy víz alatt van az egész szerkezet? Esetleg fel lehetne róla tenni az internetre valamilyen képet, ill. megadni a típusát?
2011. júl. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Képet nem tudok felrakni mert nincs telómhoz USB-kábel.A szvatyú egész nap víz alatt van de ugy csináltam meg hogy ahol a toldott rész van ott már nem ér bele a vízbe.Amúgy egy külső szürőt csinálok az akváriumhoz. Link: [link] a befőtes üveges ábrát nézzétek.A szivatyú egy karti tavi 450l/h kis szökőkút motor.Link: [link] Ehhez hasonló.
2011. júl. 29. 13:49
 6/10 anonim válasza:

Az első link nálam ne működik, de a másodikban többek között ezt írják:


„A szivattyúkat az ún. szinkron technológia alapján fejlesztették ki, ahol az elektromos alkatrészek teljes mértékben és biztonságban egy epoxigyanta burkolatban vannak.“


A vízmentes szigetelést nem lehet szigetelő szallaggal megoldani! Kell hozzá legalább két réteg zsugortömlő úgy hogy a kötés szigetelése egyenértékű legyen a vezetékével (ilyesmiről pl. itt van szó):


[link]


Még megjegyzem a fölül lévő zsugortömlőnek hosszabbnak kell lennie az alsónál, hogy az az alsón mindkét irányban túlnyúljon mondjuk 2cm-t. Mindegyiket külön külön kell hőpisztollyal tartósan rögzíteni.


Amúgy szerintem a legjobb lesz, ha egy elektrós barátoddal csináltatod meg. Az életed gondolom megér ennyit.

2011. júl. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen énis err gondoltam apukám vallanyszerelő mester.De tőlünk nem messze egy városban lakik (Szüleim elváltak) :((

De az egyik munkatársa a falunkban lakik az utcánkban majd megnézetem vele.Köszönöm a válaszokat.

2011. júl. 29. 15:01
 8/10 A kérdező kommentje:
ŐŐ félre érted a helyzetet a kábel 1 része vízben van ez igaz.De az a rész amit megtoldottam az nincs vízben ezért nem is fog vízhez érni sem.
2011. júl. 29. 15:16
 9/10 anonim válasza:
Még elfelejtem említeni, az az összepödrés önmagában se a legjobb megoldás, a sodrott vezetékek esetén a kábelvégeknél a szálak össze vannak cinezve és úgy van aztán a kábel csatlakoztatva. Szerintem itt se ártana lecinezni az összekötéseket.
2011. júl. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod.


Már elvittem apám munkatársához ő mondta hogy, jó ez így csak a legjobb megoldás ha összecinezem.Aztán mondta hogy átdobja a cinezőt és akkor megoldom.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

2011. júl. 30. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!