Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Madár fotos szeretnék lenni...

Madár fotos szeretnék lenni egyik kérdésem fix teleobjektív vagy zoom teleobjektiv 2-dik kérdésem lest akarok építeni erdőben ehez kell engedély vagy hogy oldhatom meg?

Figyelt kérdés
2011. aug. 3. 18:29
 1/1 anonim válasza:

Elég régi a kérdés, de talán mást is érdekelhet. Egyrészt nem vagyok madárfotós, de ismerek néhányat, és én is foglalkozom fotózással.


Szerintem egy minőségi zoom-objektívvel jobban jársz. A fixnek valamivel jobb a képminősége, viszont nagyon behatárolja a lehetőségeket.


És valljuk be, lehet jobb az, ha az egész madár rajta van a képen, minthogy jobb legyen kicsit a képminőség, miközben a madár jobb szárnya kiesik a képsíkból.


Viszont minőségi obi kell, szóval 60-80 ezres zoomobival nem lesz túl jó, viszont canonnál már 160ezer körül kapsz jó optikát, nikont és a többit nem tudom (sigma-tamron is van 200 körül).


Les-építéshez nem nagyon értek, de tudom, hogy vannak sátorlesek és fix lesek is. A fixre épített lesekhez biztos, hogy kell engedély, ezt gondolom az erdészettel kell megbeszélni. Sátorleshez szerintem nem kell, hiszen elbontható. Máté Bencének vannak nagyon jó leshelyei, hozzá lehet menni fotózni is, pénzért természetesen.

2012. nov. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!