Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Honnan tudom hogy jó a biztosí...

Honnan tudom hogy jó a biztosíték még?

Figyelt kérdés
kicsi, fél mm átmérőjű, 2 cm hosszú biztosíték monitorból szedtem ki mert "rossz". egybe van de nem szakadhatott el benne vmi? bár nem volt dobálva a monitor.. csak felkapcsoltam a villanyt és vele egy időben kikapcsolt mint ha nem is lenne bedugva. de azóta van másik de az gagyi és szeretném megjavítani. nem találtam semmi elégett vagy ilyesmi dolgokat sem. mit nézzek meg rajta? LG monitor (nem lapos)
2011. aug. 12. 16:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem érdemes foglalkozni vele.Bütykölni meg szigorúan tilos!!!

Ha kiolvadt a biztosító szál akkor kuka és tegyél bele újat, hiszen annak az a dolga hogy adott szinten védjen.

Száz forint sincs egy új, úgyhogy nézd meg a régin milyen amperszámú kell és vegyél újat(egy szám és utána nagy a betű, pl.: 2A).

2011. aug. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
vigyázok nagyon... nem nyúlok minden hova. akkor majd elmegyek boltba és veszek bele. köszi a választ
2011. aug. 12. 17:46
 3/14 A kérdező kommentje:
ha véletlen megrázna az áram (de nem fog mert tudom) akkor az 220V lesz vagy több? vagy attól függ hogy hol fogom meg? akkor a legerősebb áram ha van olyan az hány Volt?
2011. aug. 12. 20:42
 4/14 A kérdező kommentje:
Még valami. Áramtalanítva nézegetem. meg mindig úgy szerelek.. egyszer volt hogy elfelejtettem kihúzni és megrázott. de túléltem :) és már nagyon figyelek
2011. aug. 12. 20:45
 5/14 anonim ***** válasza:

Monitornál különösen kell vigyázni!

Ugyanis attól függ hová nyúlsz, betápnál 230 V van, vezérlőáramköröknél 12-48 V de a monitor végén az elektronágyúnál 15-20 ezer V !

Gondolom sejted melyikkel kell vigyázni !

2011. aug. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
őő arra a tapacsokra? az kemény az a 15 ezer V hú kinyírna egyből -.- :( de majd vigyázok és úgy próbálgatom hogy rá van rakva a teteje is. de megnézem neten hogy mi is az pontosan. és ez már fél éve nincs áram ugy hogy biztos nem árt nekem igy.
2011. aug. 13. 23:39
 7/14 A kérdező kommentje:
megnéztem és oda biztos nem nyúlok. az a tapadó korong szer izé és vezeték is jön ki belöle. annak mi a neve? az nem veszélyes?
2011. aug. 13. 23:44
 8/14 anonim ***** válasza:
A tapadókorong alakú alkatrész a képcső testpontja az is nagyfeszültségű, valamint a képcső végén lévő kábelköteg csatlakozásnál találsz nagyfeszt.
2011. aug. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
oké köszönöm. csak nem árt tudni. :) van olyan oldal ahol le van írva hogy melyik mi? kerestem de nem találtam. linket kaphatok ha van ilyen? az elektronágyúról találtam de az egész Monitor vagy Tv mert a tv is majdnem ugyan az (szerintem) úgy nem találtam semmit vagy csak rossz kulcsszót írtam be..
2011. aug. 14. 11:20
 10/14 anonim ***** válasza:

Monitor és tv ugyanaz de jól sejted nem jó kulcsszóval kerestél.Ugyanis a monitor/tv az maga a kész egység,ha jól sejtem neked az eddigi párbeszédünk alapján a képcső szerkezete/működése érdekel, ezt írd be!

De azért itt van néhány link:

[link]


[link]


[link]

2011. aug. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!