Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehet ilyen GPS-sel a készülék...

Lehet ilyen GPS-sel a készülék saját helyét bemérni?

Figyelt kérdés
Van családilag egy régi kis gps-ünk (olyan, mint ez: [link] ), geocachinghez szoktuk használni, az igényeinknek nagyjából megfelel. "Okosabb" gps-t még nem használtam, sajnos nem is ismerem ki magam köztük. Viszont ezzel, akárhogyan is nézem, nem lehet olyat csinálni, hogy bemérje és megmutassa azokat a koordinátákat, ahol éppen vagyok vele. Akkor ezt csak az újabb gépek tudják? Hogyan működik ez?
2011. aug. 13. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Én ezidáig többféle szerkezeten (autós navigátor, PDA, most okostelefon) futtatok GPS programot, többfélét is.

Még ha nem is adok meg uticélt, "csak úgy" bekapcsolom, akkor rátesz a térképre, hogy hol vagyok.

Mindegyik tudja, ha kérem, hogy megadja a koordinátákat.

A Te szerkezeted akkor nem tudom mit csinál, mert valahol Neked is meg kell adnod a koordinátákat, mert tudnia kell, merre "kormányozzon", nem? Azt is tudnia kell, most hol vagy, hiszen honnan tudná, merre mutasson...

És akkor nem tudja Neked megmutatni (kijelezni) az aktuális helyzetet?

2011. aug. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]

Itt a használati utasítás:

Első vagyok, megkerestem a NETen, Googleeval.

Ott a leírás, természetesen tudja, hogy a fenébe ne tudná...

2011. aug. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Aha, megvan már :) Akkor a "Mark Waypoint" lesz az...

Azt persze vágom, hogy kell a saját gps helyzete is ahhoz, hogy a távolságot az úticéltól ki tudja számítani, de nem találtam, hogy a konkrét koordinátákat hol mutatja meg. A "Mark Waypoint"-ot csak arra használtam mindig, hogy bepötyögjem az úticél koordinátáit, és azt hittem, hogy mindig a legutóbb elmentettet mutatja, amikor először belépek oda. Nem láttam, pedig kiszúrta a szemem :D Van ilyen...

Köszi szépen a válaszokat :)

2011. aug. 13. 15:56
 4/4 anonim ***** válasza:
Ok, örülök...
2011. aug. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!