Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha veszek egy GPS-t, nekem...

Ha veszek egy GPS-t, nekem kell rátenni a programot? Vagy hogy tudom frissíteni stb? Arra is törtet kell rakni? Torrent oldalról le tudom szedni? Mert ugye most már van mindenre külön, iPhone, Android stb stb. melyik kell?

Figyelt kérdés
Aki otthon van a témában, leírhatná részletesebben, hasznos lenne :) Köszönöm!
2011. aug. 18. 11:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Gondolom GPS alatt a PNA-kat érted, így arra válaszolok.


PNA-t vehetsz szoftverrel, vagy szoftver nélkül. Szoftver nélkül jelentősen olcsóbbak.


Ha szoftverrel veszed akkor nincs más dolgod, mert már fel lesz rá telepítve valami, de azt a büdös eletbe nem fogod lecserélni róla. Vagyis: amivel adták az marad rajta örökre.


Ha szoftver nélkül veszed akkor egyrészt olcsóbb másrészt cserélgetheted a programokat. Minden navi programból van PNA verzió, azt kell letölteni, rámásolni a memóriakártyára, majd a kütyün a beállítások között megadni a telepítő exe-nek a helyét GPS program elérésnek. Ekkor ha rányomsz a navigáció indítása gombra a cucc elinindítja a telepítőt és feltelepíti az appot.


Torrentről tölthetőek ilyen verziójú programok pl iGo Primo, Sygic, Navigon, de ha gondolod megveheted memóriakártyán őket.


Én azért vagyok a szoftver nélküli PNA pártján, mert szeretem h mindig a legfrissebb navigációs rendszer fut nálam nem csak térképek hanem szolgáltatásokat illetően is, de ha valaki nagyon egybites akkor jobban jár egy előtelepítettel mert azzal 1 percet nem kell foglalkoznia, csak berakja a kocsiba és megy.

2011. aug. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tökéletes válasz és segítség, köszönöm! :)

Még annyi kérdésem lenne, ami lehet kva nagy hülyeség, de azért megkérdezem :D Lehet rajta egyszerre több navi is vagy csak 1 féle?

Meg az utolsó és kb. egyetlen verzió amit látok (iGo-ból) az ez: Nav N Go iGO8 8.3.4.142975 PNA - 2010.07 lett feltöltve, ez elég friss? Mert ennél nincs újabb.. legalábbis az oldalon nem látok.. Köszi :)

2011. aug. 30. 07:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet fent több is. Nekem egy Wayteq navim van, ott úgy műxik, hogy bekapcsolás után még nem a navigáció indul hanem egy ilyen általános wayteq felület ahol lehet képeket nézegetni, zenelejátszót indítani ilyesmi, meg van egy nagy navigáció gomb. Még itt a beállítások között a navigáció elérési útját meg lehet adni, szóval ha pl felraksz egy memkártyára egy iGo -t meg egy Sygic -et akkor csak simán átállítható a beállítások között az elérési út és akkor a másikat indítja. Ezek gyakorlatilag Windows CE oprendszerű gépek, így én pl csináltam olyat, hogy WinCE-re írt játékot szedtem le és az elérési utat arra adtam meg... :D Szóval így lehet rá passziánszt is csinálni... :D


Node visszatérve a lényeg, hogy perzse, csak akkor egy akkora sd kártya kell amin elfér több navi.


Nem tudom, hogy hol nézed, a primonak is tuti van kint pna verzioja meg a sygic-nek, . A primo-t amugy ajánlom, nagyon klassz. nCore tele van velük:) Ja igen, ne csak olyat nézz aminek a nevében az van benne, hogy WinCE, hanem olyat aminek a leírásában az van, hogy rendszerigény: WinCE, vagy Windows CE

2011. aug. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mármint ne csak olyat nézz aminek a nevében benne van h PNA mert azt ritkán rakják bele. Ezt akartam írni... :)
2011. aug. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Yaah, értem, akkor lehet azért találok keveset, mert a címben beírtam, hogy PNA... :) De akkor így nézek majd utána ahogy mondtad. Köszönöm, hogy segítettél! :)
2011. aug. 30. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!