Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért zúgnak a hangszórók...

Miért zúgnak a hangszórók amikor bekapcsolom az erősítőt? (erős, folyamatos zúgás)

Figyelt kérdés

Tegnap elvittem haveromhoz az erősítőm, kipróbálni a hangfalait amit vett, ment is jól, szólt gond nélkül...viszont amikor vissza hoztam haza, és visszadugtam az enyémeket, ahogy bekapcsolom az erősítőt iszonyat hangossan zúgnak a hangszórók...nem is lehet hallani a zenét, ha nem hangosítóm fel jó hangosra (hogy ne lehessen beszélgetni se normálissan.. kb annyira).

Amúgy házilag készült az erősítő, quad féle...

Mi romolhatott el benne, vagy mit kéne cserélni benne?

Egyébként a haver hangfalai valamennyivel nagyobbak (ha jól tudom 150w, az enyémek 100w)...mind 2 8ohm-os...


2011. aug. 24. 17:37
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, és csak egy hangfal volt rá kötve havernál...viszont mind2 kimenet zúg...és nem hangosodik ha tekerem a potmétert le/fel..
2011. aug. 24. 17:41
 2/4 A kérdező kommentje:
bocsi, de épp most oldódott meg...csak annyit kellett hogy párszor ki/be kapcsolni, és semmi zúgás mostmár...amúgy attol le írhatjátok mi lehetett, érdekelni érdekel :D
2011. aug. 24. 17:47
 3/4 anonim ***** válasza:

érdekes hiba, ill. a hiba története az érdekes...

először földhurokra gyanakodtam, de az nem múlik el a ki- bekapcsolás hatására...

inkább táp szűretlenség lehet ludas a dologban. valamelyik tápszűrő kondi, a mozgatás miatt kontaktos lett, a ki- bekapcsolás meg adott neki egy "pofont", a kontakt rendbejött és a zúgás elmúlt.

esetleg próbáld meg azt, hogy bekapcsolt állapotban mozgatod az erősítőt - ha a hiba jelentkezik, akkor biztos kontakthibája van, a javítása egyszerű.

ha nem jelentkezik, akkor passz... mindenesetre az ilyen hibák tudják alaposan megszivatni a szerelőt :)

2011. aug. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem...köszönöm :)

üdv

2011. aug. 24. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!