Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Belehalhatok? . Hallottam...

Belehalhatok? . Hallottam hogy a mikrótrafó simán kinyirhat 220 ra csatolva én csak egy 9 v-s kis alkáli elemre szeretném rákötni belehalhatok vagy valami? (ha megráz)

Figyelt kérdés
2011. aug. 27. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, szerencsédre csak 230 van Magyarországon.
2011. aug. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 szeku3 válasza:
Előszöris hogy értsük egymást a transzformátor váltó áramra való az ugye az említett 220V-od,a 9V os alkáli elemed egyenáramú vagyis +,-, szóval ha rákötöd nemlessz semmi bajod csak rövidre zárod az elemedet szóval nemmész semmire,viszont ha akumulátort raksz rá fönnáll a veszélye hogy felrobban.Elősször nézz utánna hogy miis a definíciója a trafónak amit itt megtehetsz: [link]
2011. aug. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
a 230-ban is van + meg - és amikró ha jól tudom 230-ról működik nameg egy rádiótrafóra rákötöttem a batrim s szikrát ad le de csak ha tartom a +-on az egyik kábelt a minuszon meg átt kell húzni a másik kábelt ki kell sütni.
2011. aug. 28. 14:11
 4/4 szeku3 válasza:

Kicsit nézz már utánna az elektronika alapjainak! :-)

a 230V ban nincs+- hanem van fázis L és test szakszerűen null Kábel N amúgy azért megmosolyogtattál!

2013. márc. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!