Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi az a 2 sávos rádió? Mit...

Mi az a 2 sávos rádió? Mit jelent az, hogy 2 sávos?

Figyelt kérdés

Itt a kézi adó-vevő rádiókra gondolok.

Úgy tudom van olyan rádió ami x frekin veszi a jelet, és y frekin küldi. A társnál pont fordítva van és akkor egymás szavába is lehet vágni. (Bár nem nagyon értem, hogy ez hogy működik, ha egy antenna van?..)

Ilyen a két sávos rádió? Ez ezt jelenti?


2011. szept. 9. 18:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem kézi adó-vevőknél nem sáv van, hanem csatorna. Általában van egy alacsonyabb frekvenciájú, és egy magasabb frekvenciájú. Mivel a kézi adó vevőket kis távolságon használják ( pl. építkezéseken, kirándulásokon), elkerülhetetlen, hogy valamelyik zavarossá, használttá válik. Ilyenkor átmennek a másik csatornára. A kettő azért lényegesen több mint az egy!

A sáv kifelyezést inkább használják a hullámsávok kif. helyett. Pl URH hullámsáv, Középhullám sáv. stb.

2011. szept. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja, és az antennák nem pontosan frekvencia függőek, és nem is egy irányúak. Azonos frekihasználat esetén, az adás-vételt kapcsolóval oldják meg. ( amikor adok, benyomom a mikrofon gombot. Amikor veszek, elengedem)
2011. szept. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!