Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mivel csökkenthetem a szemfájd...

Mivel csökkenthetem a szemfájdalmat, ha sok időt töltök a monitor előtt?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, így rengeteg időt töltök a laptop előtt. Az utóbbi időben azonban nagyon megfájdul a szemem, ha huzamosabb ideig bámulom a képernyőt. Elég sok könyvet nem kellene megvennem ill. lefénymásolnom, ha el tudnám olvasni a gép előtt. Ha bármilyen jó tanácsod van kérlek írj:)
2011. szept. 11. 21:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Tölts kevesebb időt a monitor előtt. :)


Egy Ebook olvasó beszerzése, kevésbé fárasztja a szemet (nincs erős hátsó megvilágítás, mint az lcd monitornál)

[link]

[link]


Monitor szemüveg

[link]

[link]

2011. szept. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És nem tudnál valami olcsóbb tanácsot adni? sajnos nem engedhetek meg magamnak egy ilyen e-bookot, a szemüvegeket meg nem bírom elviselni. Esetleg valami szűrőszerű dolgot, amit a laptopra tehetek? hallottam már ilyenről de nem találtam meg a neten...
2011. szept. 11. 22:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Én a pc-vel így dolgozok: fényerő/kontrasztot letekerem, hogy a monitor csak látszódjék, de ne világítson a pofámba. Néha átváltok egy negatív képernyőprofilra, ami sötét háttéren világos betűvel dolgozik (tehát nem fekete/fehér, hanem, pl. sötétszürke/piszkosfehér, hogy alacsony legyen a kontraszt, csak nem minden progi veszi ezt magára sajnos) word, excelhez sokáig megfelel így.

Ha a könyveid szokványos doksik (rtf, html), akkor érdemes lehet átkonvertálni őket prc formátumba és az ingyens Mobipocket Readerrel olvasni, ezt jól be lehet lőni: színek, egy/többhasáb és megjegyzi, hol tartasz.

2011. szept. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Még valami, ha könyvet olvasol számítógépen: ha használsz cleartypet és ragaszkodsz hozzá, akkor tökölj el a beállításaival, mert a simított betűkre fókuszálás kifárasztja a szem/agy rendszert. A szem folyamatosan próbál élesre állítani, de soha nem találja meg a borotvaéles helyzetet, mert a simított betűknek nincs határozott kontúrja. Bár sokan meg szeretik a cleartypet..
2011. szept. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!