Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Gond lehet belőle, ha hozzáére...

Gond lehet belőle, ha hozzáérek a konnektornál ahhoz a fémhez, ami kétoldalt van kívül?

Figyelt kérdés
Lehet, bugyuta a kérdésem, de mikor húztam ki a telótöltőmet, hozzáértem ahhoz a réz szímű fémhez, ami kétoldalt van kívül, nem tudom mi az. Megszúrta a kezem, megijedtem. Köszi a válaszokat!
2011. szept. 30. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ha hibátlan a rendszer, ahhoz nyugodtan hozzá lehet érni.

Amikor vasalsz, akkor pl. a vasaló fémteste van kapcsolatban azzal a bizonyos réz színű valamivel (VÉDŐföldelés a neve)

2011. szept. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Nem is tudtam, hogy az a védőföldelés:-) Nem voltam túl jó fizikából:-) Most néztem utána, hogy dugalj két oldalán lévő fémre gondoltam:-)

2011. szept. 30. 11:26
 3/6 A kérdező kommentje:
Ugye dugalj a neve? Máskor legalább ezt tudjam:-)
2011. szept. 30. 12:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, az a hivatalos neve, egyébként csak: konnektor
2011. szept. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Normál esetben az a védőföld, de láttam már olyat, hogy a barom szerelő nullát kötött rá. Olyankor tud rázni (vagy inkább bizsergetni). De ilyet tenni már majdnem gyilkossági kísérlet...
2011. szept. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha jo volt a villanyszerelo akkor nem raz. Viszont akkor tud csipni ha feltoltodtel mert akkor a fold fele kisulsz, de ez az ijedtsegen kivul mast nem okoz.
2016. okt. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!