Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik notebook-ot ajánlanátok...

Melyik notebook-ot ajánlanátok? (a többi lent)

Figyelt kérdés
Sajnos nem nagyon értek a gépekhez, szóval csak a fórumok által tudtam levonni a következtetést, hogy a 3 legjobb márka a Dell, Acer, Hp(na meg persze a apple de az már elég erős árkategória).Én többségében a gépen filmeket nézek ,zenét hallgatok ,internetezek, viszont fontos lenne ,hogy nagy legyen a memóriája, mert a mostani gépem is fullon van.Az összeg amit rászánnék az max. 200.000FT. Remélem tudtok segíteni.:)
2011. okt. 6. 09:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
"hogy a 3 legjobb márka a Dell, Acer, Hp" -> ez nagy tévedés. Az Acer a legalja, a régi HP-k jók, az újak romlanak (kivéve a megfizethetetlen árkategóriájú HP-k) Ár/érték arányban egyértelműen Asus. Én és nagyon sok ismerősei is tapasztaltuk, hogy a legmegbízhatóbb és legkevésbé romlandó gépek. Ha több pénzed van, akkor megemlíthető még a Lenovo és a Toshiba. Viszont az Asus olcsóbb, nem gyárt szemetet, éppen ezért nem is látsz alsókategóriába illő árakat náluk, viszont megfizethető, és a pénzedért minőséget kapsz. Határozottan merem állítani, hogy a legjobb választás.
2011. okt. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat.:)Őszintén szólva Asus-t nem szívesen vennék személyes tapasztalat miatt, mivel unokatestvéremnek is az van és bár vadiúj baromi lassú, holott semmi nincs még szinte a gépen.
2011. okt. 6. 14:09
 3/10 anonim ***** válasza:
Rendszertől függő. Ha pl. egy alap gépre ráraknak pl. egy 64 bites Win7-et, minden más gépen is lassú volna. Persze lehet más gond is. Haveroknak és rokonságban is van alap Asus gép Win7 32 bit-el, 2 giga memóriával viszonylag gyors, mint a meszes. Just 120 ezer körül volt. Persze 200 ezerért már ultra komoly Asus note-ot veszel, amit más gyártónál minőség/sebességben nem kapsz meg ennyiért. Ha üresen is lassú, akkor ott keresni kell a hibát...
2011. okt. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát lehet,nem tudom mert én nem igazán értek hozzá:) viszont azt megköszönném, ha ajánlanál valamilyen típust Asus-ból.Mert már van egy gép ami nagyon tetszik ,de mivel nem értek a gépekhez így örülök minden kis segítségnek.:)
2011. okt. 6. 15:09
 5/10 anonim ***** válasza:

Az attól függ, mire szeretnéd használni. Ha nem játszanál rajta komolyabb játékokkal, akkor simán elég egy alap az Asus választékából. Azt kivéve mindenre teljes mértékben megfelel. Rokonságban és ismerősöknek a K szériaból van, azzal még nem volt gond.

ASUS K52 F kb. 99 ezer és 102 ezer között megkapod. 320GB-ot pakolhatsz tele, 2 GHz-es procival nem lesz panaszod belassulásra. A HDMI kimenet sem gond.

Viszont ha többet akarsz, akkor már 170 ezer felé kell nézelődni a modellek között e-shop-on, ott viszonylag már tudsz olyat venni, ami komolyabb játékokkal is megbírkódik, 500GB-ot pakolhatsz rá és felér sebessége felér egy rakétáéval ;) Viszont ha a játék nem elsődleges szempont, teljesen fölösleges.

[link]


Dell-ről nem tudok sokat írni, a HP-t csak magasabb árkategóriában érdemes megvenni, amint írtam. Az Acer-t kerüld, a laptop-jaik problémásak.

2011. okt. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget, néztem egy párat és van ami megtetszett az Asus-ok közül. Ez az ami tetszett:

[link]

illetve még egy ,de az nem Asus, esetleg arról valamit,mégha csak felületesen is tudsz valamit?(minőségre gondolok itt legfőképpen)

[link]

2011. okt. 6. 18:38
 7/10 anonim ***** válasza:

Az Asus dizájn-ra szinte mind egyforma. Amit linkeltél az már egy nagyon komoly gép, mondhatni csúcs egy laptop.

A Lenovo szintúgy, nagyon minimális a különbség. Mint mondtam, az Asus ár/érték aránya jobb, amint látod a Lenovo drágább is, picit túlárazzák őket, viszont minőségi cuccokat csinálnak. Nincs személyes tapasztalatom, de egy ismerősöm szerint (árul notebook-okat) nagyon jók, szintén kevés jön vissza garanciával, akárcsak az Asus-ok. Személy szerint én az Asus-t vinném, mert olcsóbb én nem rosszabb, valamint nagyobb kapacitású a merevlemeze. Persze nem mintha az 500 nem lenne elég a Lenovonál. Győzni kell megpakolni...

2011. okt. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amit elfelejtettem, ezek operációs rendszer nélkül vannak, viszont én azt ajánlom mindenképp ilyet vegyél. Utólag telepítik fel rá a rendszert (ezt egyes boltokban már alapból megcsinálják).
2011. okt. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm a segítségek!!:) Most ez a kettő között vacilálok,és lassan már csak el döntöm ,hogy melyiket.És az operációs rendszert mennyiért rakják rá? A vírusirtót is rárakják ha kérem?
2011. okt. 7. 08:12
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát illene rárakni a rendszert ingyenesen, ha már ilyen gépet veszel. Ha meg nem, szerintem olyan 3 ezer körül. Ide mindenképp Win7 (32 vagy 64 bites) rendszert kell rakni. Vírusirtót nem rakatnék rá (általában az ingyenesből is a leggagyibban rakják fel, abból érdemes olyat választani, ami nem köt bele mindenbe és nem keveri a vírus-nem vírus fájlokat össze - ilyenek az AVG, NOD32, Norton - hosszú távon nem ajánlom őket - sokat játszadoztam vírusirtókkal, mire rájöttem melyikkel érdemes foglalkozni). 3 perc alatt felrakható az Avast (mivel magyar simán megcsinálod gond nélkül). Az avast honlapjáról és a google-ról is le tudod tölteni bárhonnan. Csak egy e-mail regisztráció kell hozzá és ingyenesen használhatod. Én a legjobbnak tartom, nem korlátoz téged semmiben, viszont legalább 5 éve használom és azóta nincs gond a gépemmel.
2011. okt. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!