Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért csinál rossz képet a gépem?

Miért csinál rossz képet a gépem?

Figyelt kérdés
A digitális fényképezőgépem Kodak Easy Share M753 nagyon rossz képeket csinál. 7.0 mp 3x optical zoom (így is van beállítva) mégis nagyon rossz minőségű képeket csinál. Kipróbáltunk rajta mindent, beállítottuk, tudom mikor milyen módban kell fényképezni, mégis a képek ,,homályosak,, és kirajzolódik mindennek a körvonala ami a képen van. És nem csak a mi számítógépünkön ilyen, hanem másén is, de hiába bármi, nem tudott senki semmit vele kezdeni. A boltba vissza vittük, de elküldtek a francba.
2009. máj. 2. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, énis a francba küldéssel kezdtem volna a boltos helyében. Mondjuk ha autót veszel, akkor pl a Mercédesz képviseletnél is kiröhögnének ha azzal jelentkeznél hogy nem megy a saroktolatás.


Hogy hasznos tanácsot adhassak azért megadhatnád :


-hogy szobában rossz csak, vagy kint napfénynél is?

-és a homályos képeknél zoom-ot használsz-e

-illetve milyen felbontás van beállítva a képekhez

-hogy milyen üzemmódban készültek a homályos képek,

-esetleg egyet elküldhetnél emailben

Az a helyzet, ha nincs állványod, akkor ne használd az ISO vagy a SCAN üzemmódokat. Ezek mindegyike hoszabb záridővel jár, ami kézremegős fotós esetében pont olyan hatású mint amilyenről írtál. Szóvan a zöld AUTO jelzésre állítsd -hogy milyen üzemmódban készültek a homályos képek, [link] , ha lehet használj vakut. Ha továbbra sem sikerül, azért egy két képet küldj el, az alapján könnyebb pontosabbat mondani.

2009. máj. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon rosszul fogalmazhattam, ha ennyire hülyének nézel :)


Nem szó szerint küldtek a francba, hanem, nézegették, húzták a szájukat, állítgattak pár dolgot, megnézték a képeket és nem mondtak semmit. Nem egyből vittem vissza a boltba, hanem már akkor, amikor szinte mindent kipróbáltunk, de sehogy sem jó. Szobában és napfénynél is ugyan olyan rossz a kép, nem használok zoomot, de ha használok ha nem, ugyan olyan, mindegyik üzemmódban homályosak a képek, nincs állványom ezért nem is használom az Iso vagy Scan üzemmódot rajta. Igaz kipróbáltam, de csak ennyi.

Olyan, mintha semmilyen beállításra nem reagálna. Lehet az lesz küldök képet.

2009. máj. 2. 23:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Hehe, senkinek nincs odaírva a lap sarkába hogy miből érti meg a dolgokat. Van akinek még ez se lett volna elég világos, és remélem nem volt lekezelő a mondókám. :) Ha igen, akkor bocs.


A leírtak alapján az autofókusz vagy a lencsemozgatás lehet problémás, de az utóbbit kizárnám, mert a legtöbb gép hibajelzést ad mechanikus probléma esetén. Az autofókusz meg otthon nem javítható. Ha garanciás akkor visszaküldés, ha már nem az, akkor gyűjtés új masinára.

2009. máj. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem csökkentsd folyamatosan a felbontást! Sajnos egyre több fényképező hibája az, hogy a nagynak igért felbontás felén túl már mobilos fotók minőségét sem kapjuk vissza :( Egyéb esetben szinte biztos hogy af-probléma. Ezt gariban elvileg megcsinálják, vagy cserélik. Érzékelőt viszont nem, vagyis nem minden gyártó.
2009. máj. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2009. máj. 8. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!