Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy tudnám bekötni az autórád...

Hogy tudnám bekötni az autórádiómat? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Skoda Felicia IIes gépjárműbe szeretném bekötni a rádiómat úgy, hogy ha leveszem a gyújtást akkor kikapcsoljon a rádió is. 1 szál bejövő vezeték volt szabadon a rádiónál, de az sajnos nem erre szolgált mert hiába kapcsolgattam a rádió nem reagált rá. Várom a tippeket! Köszi!
2011. okt. 30. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]


A piros vezeték kell neked. Pirosat a pirossal.

2011. okt. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de nincs piros, ez a gondom :) csak egy halvány barna van, azzal meg nem működik.
2011. okt. 31. 08:32
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem a rádióval van a gond,a kocsidnál van rosszul bekötve a cucc.Nem vagyok bent biztos,de ha annyira nem érted és már mindent próbáltál nézesd meg.
2011. nov. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A kivitelezés menne, lehet hogy még ötletem is lenne ha szétbombáznám a kocsit hogy mire meg hogyan kössem rá. Csak gondoltam megkérdezem hátha valaki már csinált hasonlót vagy ért hozzá és van valami tippje :)
2011. nov. 1. 21:47
 5/9 anonim ***** válasza:

Csináltam hasonlót, és menne is a tanács, de jó hogy semmit se tudok a kocsiról, típus, évjárat.

Arról meg pláne hogy mi van benne gányolva.

Barna vezetéknek nem lenne ott helye.

Még egy fotót se mellékeltél.

Ha gondolod átrakatjuk a kérdésed az ezotéria kategóriába.

2011. nov. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

semmit se tudok a kocsiról, típus, évjárat.

Arról meg pláne hogy mi van benne gányolva.

Barna vezetéknek nem lenne ott helye.

fotót mellékelek holnap


2000-es évjáratú Skoda Felicia II

Barna vezeték tényleg nincs, csak sötétben szedtem szét és sajnos eltévesztettem, mert sárga volt. Sajnos most nincs itthon a kocsi, holnap töltök fel egy képet róla, hogy hogy van bekötve.

2011. nov. 2. 14:44
 7/9 A kérdező kommentje:

Parancsolj, itt a kép. És köszi hogy segítesz!

[link]


Egyébként az az ATT kábel mire jó?

2011. nov. 3. 08:25
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]


A magnódon a vezetékek:


AMP REM vagy REMOTE vagy AMPL - Ha teszel a kocsiba plusz erősítőt, annak a tápját kapcsolja be távvezérléssel a magnó bekapcsolásával egyidőben. Nálad ezt nem kell bekötni.


ATT vagy ANT vagy A-ANT - Ez a motoros antenna vezérlése, ha volna ilyened akkor a rádióra kapcsoláskor kitolná az antennát magától. Ez se kell neked.


GND vagy GROUND vagy CHASSIS - A fekete vezetéked, a kocsi kasznijával van összekötve, azon keresztül az akku negatív pólusával. Ha a barna vezetéked ami a magnó feketéjéhez csatlakozik így van bekötve, akkor az helyes.


ACC vagy ACC+ vagy IGNITION - A gyújtáskapcsoló által megszakított +12V-os vezeték, ez a piros és ezt párosítsd a pirossal.


BATT vagy B+ vagy +12V vagy BACKUP az akkutól folyamatos kapcsolatlan +12V-os vezeték. Ez arra szolgál hogy a beállításokat ne felejtse el a rádiód (óra, állomások, stb). Ez a sárga vezeték, a sárgával kösd össze.


Szóval a kapcsolt + szál a piros lenne, elvileg a kép alapján a gyújtáskapcsolót ha kiveszed akkor kikapcsol a magnó és elfelejt miden beállítást a mostani bekötés szerint.

Ja, az ATT vezetéked végét ne felejtsd el leszigetelni, mert ha letestel akkor zárlatot okozhat.

SKYPEon tudok segíteni ha kell, írj privátba és ott egyszerűbb megbeszélni mint itt üzengetni.

2011. nov. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nem felejti el a beállításokat 12 volton van a piros és a sárga szál is, nem a gyújtáskapcsolón. épp annak a módját keresem hogy a gyújtáskapcsolóra rá tudjam kötni az arra kirendelt piros gyújtás kábelt, csak gyárilag a kocsiba oda nincs bevezetve...sajnos
2011. nov. 3. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!