Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehet -e egy routerrel már...

Electronicperson kérdése:

Lehet -e egy routerrel már egyszer megosztott internetet egy másik routerrel mégegyszer megosztani?

Figyelt kérdés

Router1: T-Home-os router (és modem is)

Router2: TP-Link TL-WR340G


Úgy akarom csinálni ,hogy a T-home-os routerből kijővő egyik lan portra rádugom a TP-Linket.


2011. nov. 3. 10:30
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem működik majd, de miért lesz jó, hogy két hálózat van???
2011. nov. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet több féle képpen is, de készülj fel, hogy játszani kell vele.

A TP-link routertnek az alap IP címét egy kliens címre kell állítanod, tehát ha a T-home routere olyan címet oszt ki, hogy pl 192.168.0.2 akkor hasonló kliens IP-t kell beállítanod a routernek is. A TP link routert pedig AP módban kell használnod.

2011. nov. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Arra figyelj oda, hogy eltérő csatornán sugározzonak, ellenkező esetben zavarhatják egymást. A legjobb lenne egy átjárható WDS hálózat, de ahhoz okosabb eszközök kellenének.
2011. nov. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Alapvetően lehet, de nem biztos, hogy kapásból összedugod és működik. Jó eséllyel molyolni kell majd a beállításokkal. Nem lenne elég egy switch arra, hogy a T-s hálózatot tovább tudd osztani? (Gondolom az a gond, hogy nincs elég csatlakozóhely).
2011. nov. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Összedugtam, amikor elkezdeném a beállításokat melyiket válasszam?

-PPPoE

-Dynamic IP

-Static IP


Aztán ha PPPoE-t választom akkor egyértelműen kéri a felhasznot meg a passwordöt ,de ugye ha én eddig a gépemről rácsatlakoztam a régi routerre akkor nem kérte a jelszót. Szerintem most sem kell.

Ha a Dynamic IP-t választom akkor sem tudok netezni.

A Wi-Fi -t elindítja ,de arra se visz netet.

Lehet ,hogy megpróbálok venni egy ilyen ADSL kábel elosztót és a modemből kijövő wan-t elosztom az egyik fele megy a régi helyre a másik fele meg ide jön.


De ha ilyen elosztó nélkül is megoldható akkor légyszíves írjatok egy részletes leírást.

2011. nov. 4. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!