Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy tudnam le allitani a...

Hogy tudnam le allitani a villanyorat?

Figyelt kérdés
egy honapban legalabb 1-2 szer le akarnam allitani olyankor mikor nagy fogyasztas van itthon de ugy hogy ne kelljen ki bontani az orat mert le van drotozva es nagy a szamla is es sokan vagyunk a csaladban ha valaki tudja megirhatja priviben is
2009. máj. 8. 10:40
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Te agyoniskolázott, anyáméknak kb 10 éve nem kellett nekem "blúzot" venni, ugyanis azóta van saját háztartásom, úgyhogy a netemet is magam fizetem.
2009. máj. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim válasza:
100%
Egyáltalán ne használd a villanyt,leáll az óra
2009. máj. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
96%

Kedves kérdező!

Nem hiszem hogy mindenki csalásból él valamint ha "mindenki" úgy gondolkodna mint te akkor az úgy gondolom elég nagy baj lenne.

Hál istennek NEM mindenki van ezzel így...

2009. máj. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim válasza:
100%

Ha nem lenne áramlopás, akkor kb. 10 %-kal kerülne kevesebbe a villamos energia. Ne növeld Te is mások terhét. Nagyon etikátlannak tartok bármilyen lopást. A cégünknél mindennap azért dolgozunk, hogy minél kevesebbe kerüljön a villamos energia.

Van vezérelt (éjszakai) mérőd? Azzal nagyon sokat lehet spórolni. A bekötése nem kerül sokba, megtérül 1 év alatt. Azzal mért áram csak a felébe kerül a 24 óráshoz képest.

2009. máj. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Áramszolgáltatói oldalról: Kiszámlázzuk az áramlopás tényét és a helyreállításhoz meg engedély stb. kell. Nem éri meg. Fogyasztásmérőt 15 évente cseréljük, akkor is rájövünk a 14 és fél évvel ezelőtti buherálásra. Új fogyasztásmérő felszerelése az (köznyelven) éjszakai áramra. Ez a megoldás. Én társasházban lakok és nekem is reklamált a szomszéd hogy miért fél 2kor mosunk. Mondtam hogy én alszok akkor, csak a mosógép akkor kapja meg a feszültséget fél 4-ig. Majd re4ggel 8-10ig. Elmagyaráztam neki ugyanezt, azóta lassan hajnali fél kettőkor zeng az egész lépcsőház a mosógépektől de csak fele akkora a mosógép által elfogyasztott enrgia díja.

Egy alapszabály: Vezérelt (éjszakai) áramról csak fix bekötésű gépek üzemeltethetők, ergo a mosógép csatlakozása nem lehet bontható. Pl: 100*100-as dobozba odaviszem a fogyasztásmérő helytől az áramot, de a csatlakozódobozt is az áramszoláltató plombálja le.


Üdvözlettel: eON energiagazdálkodási munkatárs

2009. máj. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
96%

Te is tipikusan olyan ember vagy, aki azt vallja, hogy ami közös, mivelhogy az "államé" - tévesen, mert az ÉDÁSZ/TITÁSZ nem állami vállalat, azt nyugodtan lehet lopni, mert ingyen van!


Igen, nagyon sokan csalnak, lopnak és visszaélnek, de ez nem azt jelenti, hogy a te csalásod ezért enyhébb elbírálás alá esik.


Magyarán: ha sokan törvénysértést követnek el, és te is elköveted ugyanazt a törvénysértést, még nem mentesülsz a felelősség alól. És ezen még az sem segít, hogy cigány módra mutogatsz másokra, és azzal próbálod a tetted súlyát enyhíteni, hogy szétkened a felelősséget, arra hivatkozva, hogy "De hát más is csinálja".


Büdös cigánytempó; el lehet mindenkinek gondolkozni rajta, hogy vajon miért is tart ez az ország ott, ahol tart. Szemét egy mentalitás, hogy "nem bánom, ha mindenkit is felakasztanak, csak engem ne", valamint a "dögöljön meg a szomszéd tehene is".


Szégyelld magad egyáltalán amiatt, hogy egy weblapot silányítasz az efféle kérdéseiddel. Holnap azt fogod megkérdezni, hogy kell betörni, utána meg azt, hogy kell adót csalni.


Ez az oldal nem az az oldal. Keress magadnak olyan fórumot, ahol az efféle dolgokat tolerálják!

2009. máj. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Spórolj okosan: Start -> Vezérlőpult -> Energiagazdálkodási lehetőségek -> Képernyő kiapcsolása (Ha 1 percre állítod, akkor, ha 1 percig magára hagyod a gépet kikapcsol a monitor. Nem zárul be semmi csak kikapcsol a monitror. Ha megmozgatod az egeret, akkor újra bekapcsol.), Készenléti üzemmód (Ha 2 percre állítod, akkor ha 2 percig nem érsz a géphez, akkor készenlétbe teszi. A monitort is kikapcsolja, ill. a gép is pihenőben lesz. Olyan, mint ha lefeküdnél az ágyba. Nem alszol, de még is pihensz.)

Használj energiatakarékos izzókat. Nagyobb is az élettartamuk, ill. kevesebbet fogyasztanak ugyan akkora fénnyel.

Ha nem kell a villany, akkor kapcsold le.

Ne járasd a hűtőt 6-os fokozaton, tekerd lejjeb 1-esre vagy 2-esre.

Ha nem nézed a tv-t, akkor kapcsold ki.

Soha ne hagyd a telefon töltőjét a konektorban, mert úgy is fogyaszt.

Mikró helyett használd a gáztűzhelyet. A gáz olcsóbb.

Ha elmész otthonról, akkor húzd ki a konektorból/áramtalanítsd a tv-t/számítógépet/dvd lejátszót/videót, mert az a kis piros pötty a tv-n is sokat fogyaszt.

2009. máj. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az igazság valahol másutt van. 10 évvel ezelőtt, ha két felnőtt dolgozott, fel tudott nevelni három gyermeket, és az áramot is tudta fizetni. Aztán fokozatosan, ahogy előljáróinknak megjött a merészsége, Nokiás-doboz számra kilopták a pénzünket, miközben bennünket unszoltak takarékosságra. Az országot félre vezették. Aki tisztességgel dolgozik, nem szabad nyomorognia. Ha mégis, akkor v@l@gb@ kell rugni a kormányt. Persze az óra megszerelése sem megoldás.
2010. ápr. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!