Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Digitális géppel csinált...

Digitális géppel csinált fényképem kicsit homályos lett. Milyen módon és hogyan lehetne élesiteni, hogy papirképet tudjak csináltatni róla?

Figyelt kérdés
2009. máj. 12. 16:04
 1/6 anonim ***** válasza:

A képet nagyon nehéz lenne élesíteni, de szerintem ezt egy fotósboltban (pl. Fuji/Kodak) meg tudják csinálni.


Néhány tanács:


1. Nézd meg, hogy a géped lencséje nem foltos-e, ha igen, óvatosan töröld le alkoholos kendővel.


2. Támaszd alá a fényképezőgépet, akkor nem lesz homályos a kép; mivel azért homályos, mert mozgás közben készül a kép.

2009. máj. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
3. Nincs fókuszban a kép. Megoldás: legközelebb addig ne exponálj, amíg az automata fókuszállítás vissza nem jelezte, hogy megvan (általában zöld téglalap, néha emellé csipogás).
2009. máj. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tudom én ezeket. Azokkal a képekkel nincs is baj, amiket én csináltam. Csak akartam a barátnőmmel egy közös képet és a kisfia (6 éves) csinálta a képet. A gépen jól jött ki és itthon, amikor megnéztem a számitógépen akkor láttam, hogy pont ez az egy homályos lett.
2009. máj. 13. 14:21
 4/6 anonim válasza:

Szia!


Egy egyszerű,de nagyon jó progi,rengeteg javítási lehetőséggel,és magyar nyelvű!

Ebben van élesítés is,de tökéletes így sem lesz,csak jobb egy kicsit.


[link]

2009. máj. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Minimálisan lehet rajta javítani (sharpen).

majdnem biztos vagyok benne, hogy a záridő a felelős a homályosságért. A kompakt gépeknek elég tág a "DOF"-ja (depth of field, mélységélesség). Kevés fény mellett készült a kép, emiatt a gép automatikája hosszú záridőt választott (hogy ne legyen sötét a kép). Ennek eredménye a homályos kép. Ezt a profi gépeknél az érzékenység emelésével (ISO érték növelése) lehet kompenzálni. Kompakt gépek esetében a képminőség erős romlásával jár együtt. Esetleg külső fényforrás (vaku) használata javasolt. A gépen azért tűnt élesnek a kép, mert a fényképezőgépeken található kijelző felbontása meg sem közelíti az eredeti kép felbontását. Több fény = kevésbé bemozdult kép

2009. máj. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Na, ahogy írtam (3-as pont :). A kissrác nem várta meg, amíg zöld lesz a "lámpa", hanem nyomta tövig a gombot. Szerintem a gyerekek mindent azonnal és kitörölhetetlenül megtanulnak, szóval legközelebb biztos jól sikerül az ilyen, csak mutasd meg neki, hogy hogy kell.
2009. máj. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!