Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Zárlat lehet a házban?

Zárlat lehet a házban?

Figyelt kérdés
Felkapcsolom az automata biztosítékot, miután lekapcsolt, 10-15 percig minden jó, és megint lekapcsol. Berendezésben, vagy vezetékelésben lehet zárlat?
2011. nov. 26. 08:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez esetben inkább az automata hibás azt kell cserélni, zárlat esetén azonnal oldana nem néhány perc múlva.

Eddigi munkáim során legtöbbször így így is történt.

2011. nov. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Húzz ki mindent a konnektorból és úgy nézd meg.

Aztán ha minden oké, akkor elkezdheted visszadugdosni. Észreveszed ha olyan cuccot dugsz vissza amire lekapcsol.

2011. nov. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azt ki tudom én cserélni? Vagy csak az áramszolgáltató jogosult rá?
2011. nov. 26. 10:08
 4/11 A kérdező kommentje:
Ha ki van húzva minden, és egyáltalán nem fogy áram akkor minden OK, de ha már csak 1 helyen is felnyomom a villanyt max 5-10 perc és lecsapódik a biztosíték.
2011. nov. 26. 10:10
 5/11 anonim ***** válasza:
Próbáld ki újra, villanykapcsolás nélkül ha egy fél órát kibírja, akkor biztosan nem a hálózat. A biztosító csere 10 perc egy szakembernek.
2011. nov. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ja, azt elfelejtettem kérdezni melyik kapcsolódik le.


Ha a villanyórához tartozó egy külön darab, akkor az áramszolgáltatónak a telefonos hibabejelentő vonalán jelentheted, és díjtalanul cserélik.

Ha a lakásban a csoportosan elhelyezettek közül egy, az a sajátod. Bár magad is cserélheted, bízd hozzáértőre.

2011. nov. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A villanyórához tartozó kapcsolódik le.
2011. nov. 26. 11:07
 8/11 A kérdező kommentje:
Most megcsináltam azt hogy semmi sem ment a házban, és felkapcsoltam az automatát, és 0 fogyasztásnál is megadta magát 15 perc mulva
2011. nov. 26. 12:05
 9/11 anonim ***** válasza:

Akkor a főbiztosító automata(kismegszakító) elfáradt.

Be kell jelenteni az áramszolgáltatónak(személyesen gyorsabban intézik -telefonon hosszadalmas) és díjmentesen kicserélik, viszont holnap még tűrnöd kell mert csak hétköznap fogják javítani a bejelentést követő 48 órán belül.(egy émász dolgozó)

2011. nov. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Most megcsináltam azt hogy semmi sem ment a házban, és felkapcsoltam az automatát, és 0 fogyasztásnál is megadta magát 15 perc mulva"


Csináld meg újból a tesztet, de közben nézd meg hogy forog-e a villanyóra. Tavaly javítottam egy ilyen hibát, ahol testzárlat volt az épületben. Ugyanígy jelentkezett a dolog, csak a villanyóra közben pörgött rendesen.

Na ezt nem javítja az áramszolgáltó, és a biztosító csere sem használ,mert a zárlat továbbra is fennáll.

2011. nov. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!