Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Fényképet lehet laminálni?

Fényképet lehet laminálni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 27. 10:04
 1/7 gergoap ***** válasza:
Persze, mindenféle papírt lehet.
2011. nov. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, lehet. De ha rossz minőségű papírra vagy nem normális tintával nyomják ki, ugyanúgy kifakul.
2011. nov. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A színesen nyomtatott papírt gondolom, hogy lehet.

Nem írtam, de én az előhivatott fényképekre gondoltam.

Nem púposodik, mosódik el?

2011. nov. 27. 17:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Lamináltam már fényes és matt fényképeket is (a nyomtatott képek mellett), hasonlóan kedvező "végeredménnyel".


Szép kort megélt elhunyt Szüleim sírkövére 2005 óta színes (céges, márkás...)lézernyomtatóval (hozzá való A4-es normál irodai papirra) kinyomtatott, kb. A/5-ös méretű laminált (60. házassági évfordulójukon kettejükről készített) képet ragasztok fel minden tavasszal, ügyelve arra, hogy a lamináló fólia a kép kontúrján legalább 3-5 mm-el túl érjen (átlátszó, így nem zavaró!), a két összetapadt fólia réteg egy évet gond nélkül kibír, nem ázik be, bírja a nyári napsütéstől felhevült sírkő szinte már égető hőmérsékletét is!

Télen is meghagyom, évente a színek fakulása miatt cserélem. A felragasztást kétoldalú ragasztó szalaggal (pl. PVC ragasztó szalaggal) végzem.

A kifakulás nem jelentős, de nem minden szín egyformán fakul, így egy kicsit színhibássá válik a kép az egy év alatt.

Már belamináltam Media Markt-i automata (állítólag vegyszeres laboráló technikával készülő) képet, kíváncsi vagyok, hogy a "fénykép" laminálva mennyire viseli el az időjárási igénybevételeket.


Elnézést a "túl" részletes leírásért, de ez egy elég extrém igénybevétel a laminált képekhez, és az igen jó árfekvésű LIDL-es, TESCOS tömegárús fólia (és fúliázó) tökéletesen megfelel erre a célra (is).

Néha igen kedvező áron kapható (egy sör áráért akár 10 db. A/4-es...)fólia, érdemes vele kísérlezetni.

2011. nov. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze hogy IGEN
2011. dec. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nekem nem volt ennyire egyértelmű, mert találtam pár netes leírást, hogy a laminálás következtében gázok szabadulhatnak fel a fényképből, amitől buborékos lesz...

2011. dec. 4. 09:07
 7/7 anonim válasza:
nem,nem lessz semmi baj a fotonak sem a laminalo gepnek. En is laminaltam mar szines fotot es tok jo lett:)
2011. dec. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!