Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » DSLR gép vásárlásán gondolkozo...

DSLR gép vásárlásán gondolkozom. Ez lenne az első ilyen típusú fényképezőgépem. Néhány alapfogalommal tisztában vagyok pl:blende-, és záridő-előválasztás, ISO. Alapvetően család, táj és tárgyak fotózására szeretném használni. Melyik gépet ajánljátok?

Figyelt kérdés
Elsősorban Canon gépek érdekelnének, ha nem értesz egyet, kérlek írd le, hogy miért. :)
2011. dec. 1. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Bármelyik, legolcsóbb belépőszintű gép megteszi. A fotózandó témához semmi köze sincs a váznak az a objektív választásnál számít.

Általános célra obi pedig olyan 17-24mm-től kezdődően olyan 55-100mm bezárólagos zoom obit keress, majd.

2011. dec. 2. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Canon EF-S 18-55m IS, Canon EF-S 55-250mm IS?
2011. dec. 3. 15:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha e kettő közül kell választani, akkor a korábbiak alapján persze az első. A második az már közép tele, ritkábban használatos.
2011. dec. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
úgy gondoltam, hogy ez a 2 egymás mellé... :D
2011. dec. 3. 19:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Kezdésnek jó. És milyen gépre akarod tenni? 600D? 500D? 1100D?
2011. dec. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyiért adják így setben, de inkább vennék egyben 17-70-es sigmát (nem IS-est). Ezt a tartomány sűrűn használja az ember, de a 200+ már nem. itt az a gáz, hogy a 55 környékén cserélgetni kellene.
2011. dec. 4. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
1100D, IS-es kéne, mert nem akarok magammal állványt cipelgetni... :D
2011. dec. 4. 11:10
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez DSLR-nél nem így van. Annál a témánál ahol az ember kompakt esetén már állvánnyal szerencsétlenkedik ott a DSLR-el vidáman lődözöl még kézből. :)

Voltam színház fotózáson és simán kézből lement az egész, nagyjából 10% mozdult be.

DSLR-nél ritkán kell majd állvány. ;-)

2011. dec. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!