Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Neon transzformátor meghajtása...

Neon transzformátor meghajtása, de hogyan?

Figyelt kérdés

Üdv.!

Adott egy 220V/50hz-es neontrafó 1db 36w-os neoncső meghajtására való, két pólusa van, nem pedig négy, mert akkor érteném, hogy hol jön ki a szekunder tekercs kivezetése :) , de mivel csak 2 igy nem értem, hogy hogyan kössem rá a 220v-t

Volt már valakinek dolga egy ilyen trafóval?

Köszi!


2011. dec. 7. 17:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Neon?? Nem fénycső? Leírásodból kivéve szerintem fénycső!

Ha fénycső akkor nem transzformátorral van dolgod hanem fojtótekercs-el.

Ennek két kivezetése van mert sorba kell kötni a csővel.

Elvi kötési sorrend:

-fázis a fojtótekercs egyik pontjára

-másik pontjáról a cső egyik végének egyik pontja

-cső másik végének egyik pontja lesz a nulla

-a cső két szabad vége közé kell kötni a gyújtót és kész az áramkör

2011. dec. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A fenti leírásom rajzban:

[link]


Ahol az FF/FFA jelű alkatrész a fojtótekercs

a fenti kicsi négyzet a gyújtó.

a rajzon szerepel egy 4,2 mikrós kondi a fázis és nulla között de ez elhagyható csak fázisjavításra szolgál.

2011. dec. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod! egyre gondoltunk :)

Akkor ezekszerint ahol a két vezeték megy a fénycsőre ott ivfény jön létre ? , a gyújtó az a kicsi fém henger ami a csövek közelében szokott lenni és általában látható a cső tövében, ő az igaz ?

Ivfényt akarok létrehozni a trafó segitségével, ezért is érdekel az egész :)

Előre is köszi!

2011. dec. 8. 11:20
 4/10 A kérdező kommentje:
Esetleg egy msn cimet kérhetek? itt is meg tudjuk beszélni, de nagyon időigényes egymásra várni :S
2011. dec. 8. 15:57
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen a kis hengeres alkatrész a gyújtó.

Mint mondtam ez nem trafó csak egy fojtótekercs legfőképp ez okból villamos ív nem keletkezik a két kivezetése között.

Trafónál is csak bizonyos körülmények között keletkezne ív(mint pl. a hegesztőnél).

Röviden tömören itt semmi nem történik a két kivezetés között ez csupán egy olyan alkatrész mi korlátozza az áramkört mert nélküle felrobbanna a fénycső.

Msn-t nem használok munkám mellett nem sok idő van ilyenekre(áramszolgáltatónál dolgozok és épp most is ügyeletben vagyok így bármikor pattannom kell melóba), de itt szívesen segítek neked.

2011. dec. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Akkor sajna le kell mondjak a projektről :)

Csak nemértem, hogy a youtubeon hogyan csinálnak akkor ezzel az eszközzel ivfényt ill. tesla tekercser.

2011. dec. 8. 18:01
 7/10 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=q_F6WKz2YPM

Ha ilyenre vagy hasonlóra vágysz azt neon cső transzformátorral tudod létrehozni vagy hasonló nagyfeszültségű transzformátorral tehát nem annyira bukott a projekt.

Ha a neon trafó szekunder oldalát próbálod zárni akkor szép kisülésed lesz.Viszont szakmai tapasztalat nélkül nem ajánlom mert életveszélyes és tűzveszélyes játék(a trafó szekunder oldala 2-10 ezer volt is lehet!)

Sőt mi tv képcső nagyfesztrafójával is keltettünk villámokat ez sem rossz!

2011. dec. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a kommentet!

Az a baj tudod, hogy csak két kivezetés van a folytón, nemtudom, hogy arra gondoltál, hogy az egyiken bemegy a fázis a másikra még érintek egy nullát?

Egyébként ez nem dobja le a biztositékot ? :D nállunk ha már kiég egy izzó, kb elmegy a teljes áram a lakásban :)

Igen egyébként ilyen ivfényre gondoltam :) csak sajna azt hittem, hogy az egy nagyfesz trafó, de nem :S

2011. dec. 9. 23:23
 9/10 anonim ***** válasza:

Előző két kommentemből már sejthetnéd hogy fojtóval nem lehet elektromos ívet létrehozni, ha rákötöd a fázist és a nullát akkor puhan egy hatalmasat és leveri az automatát.

Harmadik kommentemben pedig leírtam az egyetlen lehetséges módot ahogy ív keletkezhet-ez pedig a nagyfesz trafó. :)

2011. dec. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

tegnap 17:31, irta hogy ha a neontrafó (utólag rájöttem, hogy az egy nagyfesz trafó, nem tudtam, hogy van olyan is) szekunder kivezetéseit zárom akkor lesz látványos a téma.

Amikor irtad, hogy az egy folytó trafó, onnantól már kezdtem gyanakodni, hogy miért kell egy trafónak folytania aztán tovább olvasva láttam, h ez nem fog több ezer voltot indukálni. :)

2011. dec. 10. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!